iPhone 8

Apple tarafından 2017 yılında duyurulması beklenen ve gayrı resmi isimleri yani iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olarak anılan modellerde bulunacak kablosuz şarj özelliği ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Buna göre Apple, özellikle iPhone 8 ile öne çıkacak olan kablosuz şarj özelliğini aktif etme noktasında gecikmeli bir strateji izlemek durumunda kalabilir.

Apple’ın kablosuz şarj özelliği gecikebilir!

iPhone 8’in kablosuz şarj özelliği ile ilgili gelen iddiaya göre Apple, bu özelliği kullanıcıların aktif kullanımına açmak için iOS 11.1 sürümünü beklemek durumunda kalabilir. iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin kutudan iOS 11 sürümü ile birlikte çıkacağı, lakin kablosuz şarj özelliğinin yeni iPhone’ların satışa sunulmasını takip eden birkaç ay sonrasında aktif olarak kullanıma açılması söz konusu olabilir.

iphone 8

John Gruber tarafından ortaya atılan bu iddia kapsamında, Apple’ın kablosuz şarj ünitelerini kutuya dahil etmeyeceği ve bu ünitelerin aksesuar olarak ayrıca satılacağı bilgisi de yer alıyor. Ancak Apple’ın kablosuz şarj aksesuarları, yeni modeller ile eş zamanlı olarak satışa çıkmayacak ve birkaç aylık bir gecikme yaşancak.

Daha önce Apple tarafından bu gecikmeli duruma benzer bir uygulama, tanıtımda gösterilen ancak beta olarak kullanıma açılan iPhone 7 Plus portre modu ile yaşanmıştı. Benzer bir gecikmenin, yeni iPhone modelleri ile birlikte de söz konusu olabileceği aktarılıyor.

Apple, kablosuz şarj noktasında farklı bir yaklaşım sunacak!

Öte yandan iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile ilgili de detaylar aktarılıyor. Buna göre Apple’ın kablosuz şarj özelliği, şarj ünitesinden belli bir uzaklıkta olsa dahi işlevini gösterebilecek. Bu uygulama ile beraber Apple’ın, akıllı telefonlarda kullanılan kablosuz şarj özelliğinde de öncü bir isim olacağı ifade ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here