iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği Detaylanıyor!

Yeni iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. İşte 2017 yılında çıkacak iPhone kablosuz şarj özelliği!

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği

2017 yılında duyurulacak ve iPhone’un 10. yılına denk gelecek olan yeni iPhone modelinin ismi ile ilgili tartışmalar bir yana dursun, iPhone 8 ismi ile duyurulacağı varsayılarak iPhone 8 özellikleri ile ilgili detaylar artış göstermeye başladı. Son olarak gelen bilgiler, iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile ilgili oldu. Peki, iPhone 8 kablosuz şarj özelliği nasıl olacak?

Yeni iPhone 8 kablosuz şarj özelliği!

Bilindiği gibi özellikle Samsung, Android tarafında kablosuz şarj özelliği bir süredir kullanıcıların deneyimine üst seviye akıllı telefon modelleri ile sunuyor. Bu noktada Apple, iPhone modellerinde kablosuz şarj özelliğine ilişkin herhangi bir atılımda henüz bulunmuş değil.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği

2017 yılında duyurulacak olan yeni iPhone 8 veya farklı bir isimlendirme ile duyurulacak yeni iPhone modelinin, kablosuz şarj özelliği ile birlikte tanıtılacağı dile getiriliyor. Üstelik, iPhone 8 kablosuz şarj özelliği, rakiplerinin daha üstünde bir deneyim sunacak.

Şu anki mevcut kablosuz şarj özelliği, aslında tam anlamıyla kablosuz olmuyor. Cihazın yüzeye temas etmesini gerektiren mevcut kablosuz şarj özelliği, iddia edilenlere göre Apple tarafından “kablosuz” ismini tam anlamıya yansıtıyor olacak.

Paylaşılan detaylara göre, yeni iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile birlikte, yaklaşık 3 buçuk metre uzaklıktan şarj imkanı sağlanacak. Eğer ki söz konusu bu kablosuz özellik iPhone 8 veya yeni ismlendirmeye sahip iPhone modelinde yer alırsa, kablosuz şarj mecazi anlamdan gerçek anlama taşınmış olacak.

Son olarak bir paragraf açmak gerekirse, Apple’ın yaklaşık 3,5 metre uzaklıktan iPhone modelini şarj edebilecek bir kablosuz şarj özelliği hazırlaması muhtemeldir. Zira, hali hazırda bu konu ile ilgili çalışmalar yapılıyor ve denemeler başarılı bir şekilde tamamlanıyor. Lakin, söz konusu bu kablosuz şark özelliğinde, belirtilen 3 buçuk metrelik uzaklık arasında, herhangi bir engelin bulunmaması gerekiyor. Öte yandan, şu an için bu kablosuz teknolojinin en büyük handikabı, sık sık akım iletiminin kopması olarak biliniyor. Eğer ki Apple, yeterli Ar-Ge çalışmasını kapalı kapılar ardında sürdürüyor ve başarılı sonuçlar alıyorsa, önümüzdeki sene kablosuz şarj için önemli bir yıl olabilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here