iPhone 8, iPhone Edition Olarak İsimlendirilebilir!

Apple'ın iPhone'un 10. yılına özel olarak hazırlayacağı yeni iPhone modelinin iPhone 8 isimlendirmesi yerine iPhone Edition olabileceği düşünülüyor!

iPhone Edition

Bu yıl Apple tarafından büyük beklenti ve ilgi ile karşılanacak olan yeni iPhone modelleriyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlanacak iPhone modelinin; iPhone 8 isimlendirmesi yerine iPhone Edition isimlendirilmesi ile lanse edilebileceği gündeme geldi.

iPhone Edition ile iPhone’un 10. yılına özel model!

Öncelikle belirtmek gerekirse, şimdiye kadar Apple’ın iPhone modelinin 10. yılına özel olarak hazırlayacağı yeni modelin ismi iPhone 8 veya iPhone X yani iPhone 10 olarak dile getiriliyordu. Şimdi de çok daha başka bir yaklaşım ortaya çıktı: iPhone Edition!

iPhone Edition

Aslında “Edition” ismlendirmesi, Apple tarafından daha önce de Apple Watch için kullanılmış ve Apple Watch Edition olarak özel bir akıllı saat modeli hazırlanmıştı. Tam olarak bu bir neden olacak mı bilinmez ancak Apple’ın benzer bir yaklaşımı, yeni iPhone modeli için de uygulayacağı konuşulmaya başladı.

Elbette ki söz konusu bu iddia, herhangi bir somut detay ile birlikte desteklenemiyor. Bu sebeple bu “Edition” atfının da “X” veya “8” isimlendirmelerinin aynı ölçüde olasılığı bulunuyor.

 


➤ iPhone 8 veya iPhone Edition olarak beklenen yeni iPhone modeli ile ilgili tüm haberleri takip etmek için: https://www.habertekno.com/haberler/iphone-haberleri

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.