iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Fiyatı Belli Oldu!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye fiyatları, resmi olarak açıklandı. İşte yeni iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatları ile ilgili tüm detaylar!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye fiyatı

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatı, ön sipariş işlemlerinin başlaması ile beraber resmi olarak açıklığa kavuşmuş oldu. Fiyatların açıklanması ile beraber, Apple‘ın yeni modelleri olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye fiyatı konusunda, beklentilerinin daha üzerinde bir fiyatlandırma politikasının sergilendiğini söylemek mümkün. Fiyatlandırma listesini ilk açıklayan isim ise, ön sipariş işlemlerini başlatmış olan Turkcell oldu.

iPhone 8 Türkiye fiyatı!

iPhone 8 Türkiye fiyatı

13 Ekim tarihi itibariyle GSM operatörlerinin de başlattığı iPhone 8 ve 8 Plus ön sipariş sürecinde, ilk olarak iPhone 8 fiyatı kendini gösterdi. Buna göre Turkcell, Platinum müşterilerine özel sunduğu ön sipariş ile birlikte, iPhone 8 64 GB fiyatı olarak 4149 TL belirlemiş durumda.

Hatırlatmak gerekirse daha önce iPhone 8’in fiyatlandırmasının, 64 GB versiyonu için 3999 TL barajında olması bekleniyordu. Lakin söz konusu fiyatlar, beklentilerin üstünde kalmış oldu. Aynı durum Plus modeli için de geçerli oluyor.

iPhone 8 Plus Türkiye fiyatı!

iPhone 8 Plus Türkiye fiyatı

iPhone 8 Plus fiyatı konusunda da beklentilerin daha üst seviyesinde kalan bir fiyatlandırma politikası hazırlanmış durumda. Zira yine Turkcell tarafından ön sipariş için açılan iPhone 8 Plus 64 GB Türkiye fiyatı, 4699 TL olarak belirlenmiş.

Turkcell’in ön siparişe açtığı tüm depolama seçeneklerine göre oluşturulan fiyat listesi ise şu şekilde kendini belli ediyor:

iPhone 8 64 GB: 4149 TL

iPhone 8 256 GB: 4949 TL

iPhone 8 Plus 64 GB: 4699 TL

iPhone 8 Plus 256 GB: 5499 TL

Fiyatlandırma politikasındaki beklentilerin yerinde olmamasının sebebi olarak ise hem dolar hem de avro kurunda yaşanan artış gösteriliyor. Son olarak daha önce de Haber Tekno olarak haberini paylaştığımız iPhone 8/8 Plus çıkış tarihinin de 20 Ekim olduğunu söylemekte fayda var. Ayrıca iPhone X Türkiye fiyatı ile ilgili açıklamanın da yapıldığını hatırlatalım.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.