iPhone 8’in Yeni Sızıntı Görselleri Yayınlandı!

iPhone 8 sızıntıları gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 8'in yeni sızıntı görselleri yayınlandı ve önceki görselleri destekliyor!

iPhone 8'in Yeni Sızıntı Görselleri

iPhone 8’in yeni sızıntı tasarım görseli ile birlikte, yeni model ile ilgili akıllardaki bazı sorular netleşmeye başlamış oldu. iPhone 8 tasarımı ve özelliklerine ilişkin detaylar, söz konusu bu yeni tasarım çizimleri ile ortaya çıkmışa benziyor.

Yeni iPhone 8 tasarım çizimi sızdırıldı!

iPhone 8’in yeni sızdırılan tasarım çizimi, daha önce sızdırılan şemalarla bazı noktalardan benzerlik gösteriyor. İlk olarak dikkat çeken detay, cihazın arka kamerasının bu defa yatay olarak değil de dikey olarak konumlandırılması oluyor. Daha önceki sızıntı şemalarda da böyle bir anlayış bulunuyordu.

iPhone 8'in Yeni Sızıntı Görselleri

iPhone 8’in arka kamerasının şimdiye kadarkinden farklı olarak dikey konumlandırılmasının altında yatan sebep olarak, Apple’ın sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik aksesuarları ile ilgili bir detay olabileceği gösteriliyor. Lakin her ne kadar Apple’ın özellikle artırılmış gerçeklik üzerine yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler gelsede, bu çalışmaların nasıl sonuçlanacağına ilişkin bilgiler bulunmuyordu. Bu durumla paralel olarak, arka yüzeyin tamamıyla camdan oluşacağını da söylemek mümkün hale geliyor.

iPhone 8'in Yeni Sızıntı Görselleri

Bir diğer önemli dikkat çeken nokta ise iPhone 8 tasarım çizimlerinde, cihazın arka bölümünde büyük bir oval çizim bulunması oluyor. Bu dairenin ise Apple’ın bu yıl kullanıma sunacağı kablosuz şarj özelliği için ayrılan bölüm olduğu dile getiriliyor. Nitekim Apple’ın kablosuz şarj ünitesi ile birlikte kullanmaya hazırlandığı kablosuz şarj özelliği, iPhone 8 ile birlikte gün yüzüne çıkmış olacak.

iPhone 8’in parmak izi okuyucusu ekrana dahil olabilir!

Daha önce gelen tasarım çizimleri ve sızıntı prototip görsellerinde, cihazın arka kısmında bir parmak izi okuyucu sensör boşluğu olabileceğine dikkat çekiliyor. Ancak yeni sızdırılan bu görselde, herhangi bir parmak izi okuyucusu için bölüm ayrılmamış. Bu da akıllara, Apple’ın iPhone 8 ile birlikte parmak izi okuyucu sensörü, ekrana dahil olarak sunabileceği detayını getiriyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.