iPhone 8’in Yeni Render Görselleri!

iPhone 8 modelinin yeni render görselleri yayınlandı. Yeni iPhone 8'in render görselleri ile tasarım anlamında aslına dönüş söz konusu!

iPhone 8

iPhone 8 modeli ile ilgili yeni render görselleri hazırlanmaya ve yayınlanmaya devam ediyor. Sızdırılan iPhone 8 tasarım çizimlerinden yola çıkarak hazırlanan bu render görselleri, yeni model ile ilgili daha somut tasarım bilgileri edinilmesine de imkân sağlamış oluyor.

iPhone 8 tasarımı, cam materyale dönüyor!

iPhone 8

2017’de çıkacak akıllı telefonlar arasında en çok beklenen model olmasından ötürü, sık sık yeni detaylar aktarılmaya devam ediyor. Son dönemlerde de ardı ardına gelen iPhone 8 sızıntı haberleri, daha çok tasarım şemalarını konu oluyordu. Söz konusu bu şemalara dayalı olarak yeni render görselleri de üretilmeye devam ediyor.

iPhone 8

Ortaya çıkan şemalar referans alınarak hazırlanan görsellerde, daha dile getirildiği gibi Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel akıllı telefon modeli için arka kamera konumlandırmasını, yataydan dikeye çevirdiği dikkat çekiyor. Flaş konumlandırması ise bu defa, iki kamera sensörünün ortasına kaydırılmış.

iPhone 8

En büyük değişiklik ise, iPhone 5 modelinden bu yana Apple’ın, iPhone kasası için kullandığı alüminyum alaşımından, cam kullanımına geri dönmeye hazırlanması olarak gösterilebilir. En son iPhone 4 ve iPhone 4s modellerinde kullanılmış olan cam tasarım, iPhone Edition olarak da isimlendirilebilecek yeni iPhone modelinde kendini gösterecek gibi duruyor.

iPhone 8

Büyük tartışmalara konu olan parmak izi okuyucu sensör konumlandırması ise, bu görsellere bakılacak olursa ekranın üstüne yerleştirilecek. Bir takım sızdırılan iPhone 8 çizimlerine, cihazın arka bölümündeki Apple logosunun altına taşınmış olacağı görülmüş ve iyi yönde olmayan tartışmalara vesile olmuştu.

Söz konusu bu yeni çizimlerde ise cihazın arka yüzeyi temiz tutulmuş. Zira daha sonraları ortaya çıkan iPhone 8 şemaları ile arkadaki geniş oval bölümün de kablosuz şarj özelliği için tasarlandığına ilişkin bilgiler gündeme gelmiştir.

iPhone 8

iPhone Edition olarak da isimlendirilmesi beklenen 10. yıla özel modelin yan tarafında konumlandırılmış butonları ise yıllardır devam eden kullanım alışkanlıklarını sürdürecek nitelikte.

iPhone 8 tasarımı sadeleşme gösteriyor!

Anten bantları ise cihazın köşe bölümlerinde ve dikkat çekmeyecek şeritler halinde kullanılmış. Cam materyalin kullanılması ile birlikte arka yüzey, daha temiz görüntüye kavuşmuşa benziyor.

iPhone 8

Görsellerden yola çıkarak konuşmak gerekirse, cihazın alt tarafındaki Lightning portunun yanındaki hoparlör ve mikrofon girişleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile örtüşüyor. Durumun böyle olması da iPhone 8 modelinin alt tarafında halen daha çift hoparlör barındırmayacağına işaret olabilir.

iPhone 8

Sızdırılan bu görsellerle beraber, yeni model ile kullanıcılara sunulacak özelliklerin detaylarına, ayrıca yer verilmemiş. Daha önce gelen sızıntılar doğrultusunda ortaya çıkmış olan çerçevesize yakın ekran tasarımına ise kesin gözüyle bakmak mümkün oluyor. Öyle görünüyor ki iPhone Edition çıkış tarihine sayılı günler kalana kadar, yeni sızıntılar ve iddialar da gelmeye devam edecek. Özellikle son dönemlerde, yeni modelin ismi ile ilgili de en net bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

iPhone 8

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here