iPhone 8’in 3D Sensörü Sızdırıldı!

Yeni iPhone modelleri için geri sayım başlamışken, son olarak iPhone 8'in 3D sensörü ve stok bilgileri ile ilgili detaylar ortaya çıktı!

iPhone 8

Apple’ın duyuracağı yeni iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve ismi iPhone 8 olarak anılan modeller için geri sayım başlamışken, şimdiye kadar akıllı telefon sızıntı bilgileri arasında en çok yer alan modeller, söz konusu Apple’ın yeni modelleri olmayı başardı. Lakin halen daha özellikle iPhone 8 ile ilgili sızıntı bilgiler ve görseller gelmeye devam ediyor. Son olarak da iPhone 8’in 3D sensörü sızdırıldı.

iPhone 8’in yüz tanıma sistemi ortaya çıktı!

Aktarılan bilgilere göre söz konusu olan bu görseldeki 3D sensör, iPhone 8 modelinde yer alacak ve ön kamera sensörü ile eş olarak konumlandırılacak. Yüz veya retina tarama için kullanılması beklenen bu sensörün, kullanıcı deneyimi baltalamadan Touch ID yani parmak izi okuyucu özelliği yerine kullanılması bekleniyor.

iPhone 8'in 3D Sensörü

Bunlara ek olarak Rosenblatt analistlerinden olan Jun Zhang, Apple’ın iPhone 8 sevkiyatları ile ilgili de çeşitli bilgiler ortaya çıakrdı. Buna göre Apple, 2017 yılının ikinci yarı yılı sonunda, yaklaşık olarak 35-40 milyon adet iPhone 8 sevkiyatı gerçekleştirmiş olacak. Sadece iPhone 8 için dile getirildiği düşünülen bu miktarlardaki sevkiyat söz konusu olduğunda, Apple’ın yeni modelleri için global anlamda ciddi bir eğilim olacağını söylemek mümkün.

Öyle görünüyor ki Apple’ın eylül ayında düzenleyeceği etkinlik ile yeni iPhone modellerini duyuracağı güne kadar yeni sızıntılar, detaylanarak artmaya devam edecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.