iPhone 8 ile Geliştirilmiş Touch ID ve Yüz Tanıtma Teknoloji Kullanılabilir!

Apple'ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 8 özellikleri ile ilgili güvenilir kaynaklardan yeni iddialar geldi: Geliştirilmiş Touch ID ve yüz tanıma!

iphone 8 yüz tanıma

İçinde bulunduğumuz yılın en çok merak edilen akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone 8 özellikleri ile ilgili her geçen gün yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 8 modeli ile ilgili gelen iddialar, Apple analizleri ile ünlü bir isiminden oldu: Ming-Chi Kuo!

iPhone 8 parmak izi okuyucusu için özelleştirilmiş OLED ekran!

KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, iPhone’un 10. yılı için özel olarak iPhone Ferrari kod adı ile hazırladığı ve iPhone 8 ismi ile anılan modelinde, Touch ID sistemini OLED ekran ile birlikte kullanacak. Touch ID sensörünün panel altında yer almasının, OLED ekran ile birlikte, özelleştirilmiş tasarımla mümkün olacağı dile getiriliyor. Ayrıca Apple, 3D Touch özelliği kullanımında, OLED panel üzerinde herhangi bir deformasyon olmaması adına, panel altında metal destekli bir tasarım çalışması da yapıyor.

iPhone 8 parmak izi okuyucu

Yüz tanıma sistemi, parmak izinin önüne geçecek!

Bunlarla birlikte, iPhone 8 özellikleri arasında yüz tanıma teknolojisinin de bulunabileceğine yönelik açıklamalar geldi. Hatta Apple’ın, ilerleyen yıllarda parmak izi okuyucu sistemi Touch ID yerine, yüz tanıma teknolojisini ön plana çıkartabileceği konuşuluyor.

Şimdiye kadar gelen ve altı boş kalan iPhone 8 haberleri, nitekim Ming-Chi Kuo isminin açıklamalarıyla daha da olası bir hale gelmiş oldu. Zira, yıllardır yeni iPhone ve diğer Apple ürünleri ile ilgili yaptığı tutarlı açıklamaları ile bilinen Kuo, ilerleyen dönemlerde çok daha somut bilgiler ortaya getirebilecek gibi görünüyor

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.