iPhone 8 ile Geliştirilmiş Touch ID ve Yüz Tanıtma Teknoloji Kullanılabilir!

Apple'ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 8 özellikleri ile ilgili güvenilir kaynaklardan yeni iddialar geldi: Geliştirilmiş Touch ID ve yüz tanıma!

iphone 8 yüz tanıma

İçinde bulunduğumuz yılın en çok merak edilen akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone 8 özellikleri ile ilgili her geçen gün yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 8 modeli ile ilgili gelen iddialar, Apple analizleri ile ünlü bir isiminden oldu: Ming-Chi Kuo!

iPhone 8 parmak izi okuyucusu için özelleştirilmiş OLED ekran!

KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, iPhone’un 10. yılı için özel olarak iPhone Ferrari kod adı ile hazırladığı ve iPhone 8 ismi ile anılan modelinde, Touch ID sistemini OLED ekran ile birlikte kullanacak. Touch ID sensörünün panel altında yer almasının, OLED ekran ile birlikte, özelleştirilmiş tasarımla mümkün olacağı dile getiriliyor. Ayrıca Apple, 3D Touch özelliği kullanımında, OLED panel üzerinde herhangi bir deformasyon olmaması adına, panel altında metal destekli bir tasarım çalışması da yapıyor.

iPhone 8 parmak izi okuyucu

Yüz tanıma sistemi, parmak izinin önüne geçecek!

Bunlarla birlikte, iPhone 8 özellikleri arasında yüz tanıma teknolojisinin de bulunabileceğine yönelik açıklamalar geldi. Hatta Apple’ın, ilerleyen yıllarda parmak izi okuyucu sistemi Touch ID yerine, yüz tanıma teknolojisini ön plana çıkartabileceği konuşuluyor.

Şimdiye kadar gelen ve altı boş kalan iPhone 8 haberleri, nitekim Ming-Chi Kuo isminin açıklamalarıyla daha da olası bir hale gelmiş oldu. Zira, yıllardır yeni iPhone ve diğer Apple ürünleri ile ilgili yaptığı tutarlı açıklamaları ile bilinen Kuo, ilerleyen dönemlerde çok daha somut bilgiler ortaya getirebilecek gibi görünüyor

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here