iPhone 8 Ferrari Kod Adı ile Geliştiriliyor!

2017 yılındı duyurulacak iPhone'un 10. yılına özel modelin geliştirmeleri, iPhone 8 Ferrari kod adı ile devam ediyor. İşte iPhone 8 Ferrari detayları!

iPhone 8 Ferrari Kod Adı

Apple’ın 2017 yılında duyuracağı iPhone’un 10. yılına özel hazırladığı iPhone modeli ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. iPhone 8 olarak isimlendirilmesi beklenen yeni iPhone modelinin ise Apple içinde Ferrari kod adı ile anıldığı ortaya çıktı.

Üçüncü iPhone, Ferrari olarak anılıyor!

Çin kaynaklı olduğu iddiası ile ortaya atılan bilgilere göre Apple; D20, D21 ve D22 kodları ile üç farklı iPhone modeli üstünde çalışıyor. Aslında üç farklı iPhone modelinin geleceği ve bunlardan sadece birinin büyük yenilik sunacağı daha önce KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo tarafından dile getirilmişti. Apple ile ilgili uzun yıllardır aktardığı tutarlı bilgilerle bilinin KGI analistinin, bu defa da haklı çıkmaya daha şimdiden başladığı anlaşılıyor.

iPhone 8

iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 mi?

Apple’ın iPhone Ferrari olarak andığı üçüncü modelin isimlendirmesi ise hala büyük merak konusu. İlk iki modelin serinin devamı olarak iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olarak isimlendirilmesi beklenirken, üçüncü ve onuncu yıla özel hazırlanan model için iPhone 8, iPhone 10, iPhone Pro ve hatta iPhone X isimlendirmesi düşünülüyor.

Görülebileceği üzere hala daha yeni iPhone modellerinin isimleri tam bir muamma. MWC 2017’nin ardından, daha somut iPhone 8 veya hangi isimlendirmeye sahip olacağına ilişkin bilgilerin gelmeye başlaması umuluyor.

Son olarak belirtmek gerekirse Apple’ın yeni iPhone modeline Ferrari kod ismi belirlenmesi bir ilk değil. Daha önce de benzer şekilde yeni iPhone modellerinin dikkat çeken kod isimlerle geliştirildiği tecrübe edilmişti.

>> iPhone 8 haberleri ve tüm gelişmeleri!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here