Haber Tekno Sosyal Medya
iPhone 8 Ekran Boyutu

Akıllı Telefon

iPhone 8 Ekran Boyutu Nasıl Olacak?

Merakla beklenen iPhone 8 ekran boyutu ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Peki, iPhone 8 ekran boyutu nasıl olacak? İşte detaylar!

Apple tarafından iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini daha ilk günden beklentiler ile eskiten yeni iPhone 8 özellikleri ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgiler, iPhone 8 ekran boyutu ve tasarım detayları ile ilgili oldu.

iPhone 8 ekran boyutu ve tasarımı!

Barclays Researh firmasının analistleri arasında yer alan Blayne Curtis, Christopher Hemmelgarn, Thomas O’Malley ve Jerry Zhang tarafından aktarılan bilgilere göre iPhone 8 ekranı, kavisli ve çerçevesiz tasarım anlayışının getirisi olarak daha geniş olacak.

iPhone 8 Ekran Boyutu

Aktarılan detaylara göre iPhone 8 ekran boyutu 5.0-inç seviyesine yükselecek iken, iPhone 8 Plus ekran boyutu da 5.8-inç seviyesine yükselecek.

Ekran boyutlarının artmasına rağmen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri, kasa boyutu olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile aynı boyutta olacak.

OLED ekran teknolojisinin kullanılacağı bilgisinin de yer aldığı açıklamalarda, Apple’ın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin ekran tedarikçisi olarak Samsung, LG ve Foxconn tarafından satın alınan Sharp isimlerini tercih edeceği bilgisi de bulunuyor.

iPhone 8 ile home tuşu kalkabilir!

Tüm bunlardan dışında, gelen iddialara göre, iyileştirilecek ekran-kasa oranı ve kavisli ekran ile birlikte, iPhone modelleri ile sembol haline gelen home tuşuna da veda edilebilir. Lakin, söz konusu bu iddianın pek de desteklenmediğini söylemek gerek.

Yorumlara bak

Yorumlara bak

  1. Haber Tekno okuru

    12 Kasım 2016 at 14:38

    keşke iphone 7 almasaydık

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon

Üste çık