iPhone 8 Düz Ekran Tasarımı ile Gelebilir!

iPhone 8 yani iPhone Edition modeli ile ilgili detayları gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 8 tasarımı ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı!

iPhone 8

iPhone 8 tasarım detayları ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. iPhone X ve iPhone Edition olarak isimlendirilmeye de başlayan Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırladığı model ile ilgili son gelen bilgiler ise, tasarım anlayışı ile ilgili oldu. Buna göre Apple, iPhone 8 tasarım anlayışında, kavisli ekran yerine düz ekran tercihinde bulunabilir.

iPhone 8 tasarımı, kavisli ekrandan oluşmayabilir!

iPhone sızıntıları ile ünlü isimlerden olan Macotakara tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, OLED ekranlı iPhone 8 çalışmalarını, halen daha EVT yani Mühendislik Doğrulama Testi sürecinde devam ettiriyor. Bu da demek oluyor ki halen daha Apple, yeni iPhone 8 tasarımı konusunda kesin bir karar varmış değil.

iPhone 8

iPhone Edition prototip sürecinde, hem kavisli hem de 3.5D kesim cam ekrana sahip olan düz ekranlı tasarımlar elden geçiriliyor. Açıklanan bilgilere göre bu süreç içerisinden, DVT yani Tasarım Doğrulama Testi adımına geçiş yapılmadı.

iPhone 8 için net karar hala verilmedi!

Bu süreçte Apple, hem OLED ekranlı hem de IPS-LCD ekranlı modeller üzerinde çalışmalar sürdürmeye devam ediyor. Bu noktada ortaya atılan iddialara göre Apple, kavisli bir iPhone 8 modelinden ziyada, ön yüzeyin tamamen düz ekrandan oluşmasını sağlayacak bir modele daha yakın gibi görünüyor. Bunun altında yapan olarak sebep ise, çift tarafı kavisli ekrana sahip olan modellerin, kullanım açısından aslında çok iyi bir seçim olmadığına dayandırılıyor. Kullanıcı deneyimi konusunda, çift tarafı kavisli modellerin dezavantaj anlamına geldiğine yönelik düşünceler mevcut olduğu tahmin ediliyor.

iPhone 8

Apple, halen daha son kararı vermemiş durumda!

Bunlarla beraber, home tuşunun kaldırılması ile parmak izi okuyucu sistemin durumu ile ilgili de net bir karar henüz alınmamışa benziyor. Bu noktada Apple’ın Touch ID özelliğinden feragat edebileceği konuşuluyorken, sisteme çok dahil edilen bu özelliğin ekrana dahil edilerek kullanılmaya devam edileceği de dillendiriliyor.

Özetlemek gerekirse şu an için yeni iPhone 8 tasarımı ile ilgili öyle görünüyor ki Apple, net bir karar vermeden önce ciddi anlamda çok yönlü olarak tüm alternatifleri gözden geçiriyor. İlerleyen günlerde somut bilgilerin veya sızıntıların ortaya çıkmasıyla beraber, çok daha sonuca yakın edinimler elde edilebilecek gibi görünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here