iPhone 8 Bu Defa Videoda!

iPhone'un 10. yılına özel olarak hazırlanan iPhone 8 video ile sızdırıldı. Yeni iPhone 8 videosu ile tasarım netleşmeye devam ediyor!

iPhone 8

Apple’ın bu yıl 3 yeni iPhone modeline ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlandığı bilinen bir detay haline geldi. Bununla beraber en çok merak edilen model ise Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırladığı ve isminin de ilk zamanalardan beri iPhone 8 ve iPhone Edition olarak anıldığı model oluyor. Sık sık ortaya çıkan iPhone 8 sızıntı bilgileri arasına, bir yenisi daha video ile eklenmiş oldu. Kısa bir süre önce yayınlanan videoda, iPhone 8’in prototip modeli gösteriliyor.

iPhone 8 videosu!

iPhone 8

Hatırlatmak gerekirse daha önce hayınlanan iPhone 8 tasarım çizimleri, yeni modelin genel anlamdaki tasarım detayları ortaya çıkarmıştı. Bu bağlamda en çok dikkat çeken detay, çift sensörlü arka kameranın dikey pozisyonda konumlandırılması ve cihazın ön yüzeyinin tamamıyla ekran haline getirilerek parmak izi okuyucu destekli home tuşunun kaldırılması olmuştu. Ek olarak, kasa materyalinde de metal alaşımdan, cam malzemeye geçişi dikkat çekmişti.

Yayınlanan söz konusu bu yeni iPhone 8 videosunda ise bu detayları taşıyan bir prototip modele yer veriliyor. Yayınlanan bu videoda yer alan model, kuvvetle muhtemel sızıntı tasarım şablonlarından yola çıkarak hazırlanan bir maket. Lakin somut bir örnek ile yeni modelin nasıl bir görünüme sahip olacağını net olarak görebilmek için iyi bir çalışma olmayı başarıyor. Belirtildiği gibi söz konus bu cihaz, gerçek bir prototip örneğinden ziyade, kuvvetle muhtemel tasarım detaylarından yola çıkarak hazırlanan bir maket konumunda yer alıyor.

İşte yeni iPhone modeli olduğu iddia edilerek sızdırılan söz konusu o video:

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.