iPhone 8 Batarya Ömrü ile Kullanıcıları Etkileyecek!

Yeni gelen iddialara göre iPhone 8 batarya performansı ile eski iPhone kullanıcılarını dahi iPhone 8 almaya sürükleyebilir! İşte detaylar!

iPhone 8

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone’un 10. yılına özel iPhone 8 modeli ile ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre ise Apple, iPhone 8’in devre kartı tasarımında yapacağı değişiklik ile daha büyük batarya kullanma imkanı bulacak ve batarya performansında ciddi bir artış yaşanacak!

iPhone 8 batarya performansıyla da öne çıkacak!

iPhone 8 batarya

Morgan Stanley analisti Katy Huberty tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, OLED ekranlı iPhone 8 modelinde devre kartın tasarımında farklı bir yol izleyecek. Bu farklılığın neticesi olarak da daha büyük batarya konumlandırmak mümkün olacak. Nitekim yaşanacak bu batarya performansı artışı, birçok eski iPhone kullanıcısını da bu modele sevk etmiş olacak.

Bu konu ile ilgili olarak daha önce de KGI analisti Ming-Chi Kuo tarafından, benzer bir şekilde iPhone 8 devre kartı tasarımlarının değişimini gösteren detaylar aktarılmış ve batarya kapasitesinin 2700mAh seviyesine çıkacağı dile getirilmişti.

iPhone 8 batarya

Apple’ın yazılım-donanım ikilisini beraber kullanmasından aldığı güç ile beraber, yükselen batarya kapasitesinin ciddi bir katkı sağlayacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber yeni Apple A11 mobil işlemci modelindeki verimliliğin artırılması da, yine batarya ömrü konusunda etkili maddeler arasında yer alacak.

 


Ayrıca bakınız:

 iPhone 8 haberleri

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here