iPhone 8 Apple Pencil Desteği ile Gelebilir!

Apple'ın yeni aldığı Apple Pencil patenti ile akıllara, iPhone 8 Apple Pen desteği geldi. İşte iPhone 8 Apple Pen desteği ile ilgili detaylar!

iPhone 8 Apple Pencil

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tanıtılmasından öncesine kadar Apple’ın Apple Pencil desteğine sahip bir iPhone 7 Pro modeli duyuracağı dile getiriliyordu. Lakin, beklenen aksine Apple Pen destekli bir iPhone 7 Pro modeli Apple tarafından duyurulmadı.

Şimdi ise Apple’ın Apple Pencil patenti ile ilgili ortaya çıkan detaylar, iPhone 8 Apple Pencil desteğini meydana getirmiş oldu.

Apple Pencil destekli iPhone 8 Pro!

iPhone 8

Detaylı teknik açıklamalara değinmeden belirtmek gerekirse, Apple Pencil patenti arasındaki kısaltması USPTO olan bir bölüm, kalem işlevselliğinin akıllı telefon ve tablet üzerindeki kullanım alanlarına etkileri ile ilgili detayları işaret ediyor. Görselleri ile birlikte analiz edilen bu Apple Pencil patentinden sonra, Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel duyuracağı iPhone 8 modelinin, belki de Apple Pencil desteğine sahip olabileceği, üstüne iPhone 8 Pro ismini de taşıyabileceği söylentileri başlamış oldu.

Aslında bu söylentiler, daha önce de belirtildiği gibi 2016 yılının başından bu yana ortaya atılıyor ve “Pro” isimlendirmesi ile bir Apple Pencil destekli iPhone modeli bekleniyor.

Şu an çok erken bir zaman olduğu için, ne yazık ki iPhone 7s veya iPhone 8 isimlendirmesine sahip olacağı düşünülen yeni iPhone modelleri ile ilgi somut detaylar yok. Nitekim, ortaya çıkan bu söylentiler de birer iddia olarak kalmayı sürdürüyor.

Son olarak Apple’ın Apple Pencil patenti ile ilgili görseller ise şu şekilde:

iPhone 8 Apple Pencil Patenti

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here