iPhone 8 Apple’ı Trilyon Dolar’lık Yapacak!

iPhone 8 modelinin satışa çıkmasından sonra Apple'ın ilk trilyon dolar'lık şirket statüsüne çok yakın bir konuma çıkabileceği konuşuluyor!

iPhone 8 Apple'ı Trilyon Dolar'lık Yapacak!

iPhone 8 çıkış tarihi yaklaştıkça ve sızıntılar somut bir hal almaya başlamasıyla, Apple’ın ekonomik anlamdaki gelişmeler anlamında bir ilke imza atacağı yorumları gelmeye başladı. Daha önce Microsoft’un ilk trilyon dolar’lık şirket olacağı ile ilgili analizler yayınlanmıştı. Şimdi ise iPhone 8 sonrasında Apple’ın ilk trilyon dolar’lık şirket olabileceğine ilişkin ekonomik analizler ortaya çıktı.

Apple ilk trilyon dolar’lık şirket olabilir!

iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırladığı ve ismi uzun süredir iPhone 8 olarak anılan ve kimi zaman da iPhone X veya iPhone Edition olarak dile getirilen modelin, Apple için büyük bir adım olacağına dikkat çekiliyor.

iPhone 8 Apple'ı Trilyon Dolar'lık Yapacak!

Drian White olarak anılan Drexel Hamilton tarafından, Apple’ın dünyanın ilk trilyon dolar’lık şirket olabileceğine ilişkin açıklamalar geldi. Microsoft ve Google gibi isimleri geride bırakarak ilk trilyon dolar değerine ulaşan şirketin Apple olabileceği gerçeğinin dayandırıldığı temel ise iPhone 8!

Şu an için Apple’ın piyasa değeri, 752 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumda ve şirketin kasasında yaklaşık 240 milyar dolar nakit birikimi olduğu ifade ediliyor.

İçinde bulunduğumuz kısa dönemde NASDAQ kapsamında AAPL kodu ile Apple’ın borsa işlemleri, 144 dolar civarı üzerinden gerçekleştiriliyor. Drian White tarafından ifade edilenlere göre Apple’ın bu hisse başı değeri, 200 dolar seviyesini geride bırakacak. Apple’ın dünyanın ilk trilyon dolar’lık şirketi olabilmesi için ise hisse başı değerinin 185 dolar seviyesini geride bırakması gerekiyor.

iPhone 8 Apple'ı Trilyon Dolar'lık Yapacak!

Drian White tarafından dile getirilen beklentiler, 200 dolar bandına kadar çıkabileceği ve dolayısıyla da Apple’ın rahat bir şekilde piyasa değeri trilyon dolar seviyesine ulaşan ilk şirket olacağı yönünde beliriyor.

iPhone 8 için kullanıcılar büyük beklenti içinde!

iPhone 8 fiyatı ile ilgili gelen bilgiler de cihazın Amerika fiyatının bin dolar seviyesine ulaşabileceği ve dünya genelinde yeni modeli almak için bekleyen çok ciddi bir kullanıcı kitlesi oluşmaya başladığı düşünüldüğünde, öyle görünüyor ki Apple’ın hisse değerleri beklentiler kadar olmasa bile en kötü ihtimalle 170 dolar seviyesini geride bırakacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here