iPhone 7s 5-inç Ekran ile Gelebilir!

Apple'ın 2017 yılında duyuracağı yeni iPhone modelleri ile ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Buna göre iPhone 7s 5-inç ekran ile gelebilir!

iPhone 7s

Apple’ın 2017’nin eylül ayında duyuracağı yeni iPhone 8 ve iPhone 7s olarak isimlendirmesi tahmin edilen modelleri ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Buna göre Apple, iPhone 7s modelinin ekran boyutunu 5-inç olarak hazırlayacak.

iPhone 7s ekran boyutu 5-inç olabilir!

Çin’den gelen yeni bilgilere göre Apple, iPhone’un 10. yılına denk gelen 2017 yılında üç farklı yeni iPhone modeli hazırlayacak. Daha önce de benzer şekilde birçok iddia ortaya atılmış, Apple’ın da şu an D20, D21 ve D22 kod isimleri ile üç farklı iPhone prototipi üzerinde çalıştığı savunulmuştu.

Yeni gelen bilgiler de bu iddialar ile aynı. Ekstra olarak ise, iPhone 7s modelinin 5-inç ekrana sahip olacağı ve çift arka kamerasının, iPhone 7 Plus modelinde olduğu gibi yatay değil de dikey olarak konumlandırılacağı bilgisini bulunuyor.

iPhone 7s

Şimdiye kadar Apple, iPhone 6-iPhone 6 Plus ve iPhone 7-iPhone 7 Plus modellerinde ekran boyutunu 4.7-inç ve 5.5-inç olarak sunmayı tercih etmişti. iPhone 7s modelindeki ekran boyutunun 5-inç seviyesine yükseltilmesinin sebebinin, ekran-kasa oranında yaşanacak iyileştirme olduğu ifade ediliyor.

iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8!

Bu durumla paralel olarak, iPhone 7s Plus modelinin ekran boyutunun da, 5.5-inç seviyesinin üstüne çıkacağı söylenebilir. Lakin, ekran-kasa oranı iyileştirileceği tahmin edildiği düşüldüğünde, cihazın toplam boyutunda bir değişim olmayacağı tezi ortaya sürülüyor.

Şu an için gelen bilgilere göre iPhone 7s ve iPhone 7s Plus, iPhone serisinin devam modelleri olacak. En büyük beklenti, Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlayacağı ve kavisli OLED ekran ile geleceği aktarılan iPhone 8 modeli üstünde beliriyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.