Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 7s 5-inç Ekran ile Gelebilir!

iPhone 7s

Mobil Teknoloji Haberleri

iPhone 7s 5-inç Ekran ile Gelebilir!

Apple’ın 2017 yılında duyuracağı yeni iPhone modelleri ile ilgili yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Buna göre iPhone 7s 5-inç ekran ile gelebilir!

Apple’ın 2017’nin eylül ayında duyuracağı yeni iPhone 8 ve iPhone 7s olarak isimlendirmesi tahmin edilen modelleri ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Buna göre Apple, iPhone 7s modelinin ekran boyutunu 5-inç olarak hazırlayacak.

iPhone 7s ekran boyutu 5-inç olabilir!

Çin’den gelen yeni bilgilere göre Apple, iPhone’un 10. yılına denk gelen 2017 yılında üç farklı yeni iPhone modeli hazırlayacak. Daha önce de benzer şekilde birçok iddia ortaya atılmış, Apple’ın da şu an D20, D21 ve D22 kod isimleri ile üç farklı iPhone prototipi üzerinde çalıştığı savunulmuştu.

Yeni gelen bilgiler de bu iddialar ile aynı. Ekstra olarak ise, iPhone 7s modelinin 5-inç ekrana sahip olacağı ve çift arka kamerasının, iPhone 7 Plus modelinde olduğu gibi yatay değil de dikey olarak konumlandırılacağı bilgisini bulunuyor.

iPhone 7s

Şimdiye kadar Apple, iPhone 6-iPhone 6 Plus ve iPhone 7-iPhone 7 Plus modellerinde ekran boyutunu 4.7-inç ve 5.5-inç olarak sunmayı tercih etmişti. iPhone 7s modelindeki ekran boyutunun 5-inç seviyesine yükseltilmesinin sebebinin, ekran-kasa oranında yaşanacak iyileştirme olduğu ifade ediliyor.

iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8!

Bu durumla paralel olarak, iPhone 7s Plus modelinin ekran boyutunun da, 5.5-inç seviyesinin üstüne çıkacağı söylenebilir. Lakin, ekran-kasa oranı iyileştirileceği tahmin edildiği düşüldüğünde, cihazın toplam boyutunda bir değişim olmayacağı tezi ortaya sürülüyor.

Şu an için gelen bilgilere göre iPhone 7s ve iPhone 7s Plus, iPhone serisinin devam modelleri olacak. En büyük beklenti, Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlayacağı ve kavisli OLED ekran ile geleceği aktarılan iPhone 8 modeli üstünde beliriyor.

Haberi Okumaya Devam Et
Reklam
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji Haberleri

Reklam

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018
Reklam

Popüler Haberler

Reklam
Üste çık