iPhone 7 Yandı

iPhone 7 yanma ve patlama haberlerine, bir yenisi daha eklenmiş oldu. Avustralya’da yaşayan bir iPhone 7 kullanıcısı uykusundan, ikinci dereceden kol yanığı ile uyandı.

iPhone 7 yandı, kullanıcısının kolunda yanık oluşturdu!

Söz konusu olayın detaylarına göre Avustralya’da yaşan iPhone 7 kullanıcısı Melanie Tan Pelaez, telefonunu yatmadan önce şarja takılı bir şekilde kullanmaktaydı. Bu süre sonra uyuyakalan Melanie Tan Pelaez, sabah kalktığında sağ kolunda büyük kırmızı lekeler ile uyandı ve derhal hastaneye ulaştı.

iPhone 7 Yandı

Hastanede yapılan kontroller sonucunda iPhone 7 kullanıcısı Melanie Tan Pelaez’e doktor tarafından, sağ kolundaki bu izlerin ikinci dereceden yanık olduğu ve yatağının yanında herhangi bir yanık izi olup olmadığını soruldu.

Evine geri dönen ve hamile olduğu belirtilen Melanie Tan Pelaez, yatağında iPhone 7’sinin yanmış olduğunu fark etti. Hemen bölgede ki Apple Store’a giden hamile iPhone 7 kullanıcısının yanan iPhone 7 modeli alındı ve araştırma yapılması için Cupertino test merkezine gönderildi.

iPhone 7 Yandı

Kullanıcıya, yeni bir iPhone 7 modeli verilebileceği söylendi lakin Melanie Tan Pelaez, yeni iPhone 7 modelini artık bu ürüne güvenemeyeceğini belirterek kabul etmedi.

Şu an için Apple’dan konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil. Bununla beraber iPhone 7 yanma olayı ile ilgili Melanie Tan Pelaez, herhangi bir hukuki süreç de başlatmadı. İlerleyen dönemlerde Apple tarafından incelenecek yanan iPhone 7 modeli ile ilgili resmi açıklama yapılması bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here