iPhone 7 Tasarımı, iPhone 6s Serisine Benzeyebilir!

iphone 7 tasarımı

Apple’ın yeni nesil iPhone serisi olacak iPhone 7 modelleri ile ilgili sızıntılar ve detaylar aktarılmaya devam ediyor. Son olarak ise iPhone 7 tasarım çizimleri sızdırıldı. Sızdırılan iPhone 7 tasarımı noktasında en dikkat çeken detay ise, iPhone 6/6s serisi ile büyük benzerlik sunması oldu!

iPhone 7 tasarımı, iPhone 6s tasarımına benzeyebilir!

Yeni sızdırılan iPhone 7 tasarım çizimi, iPhone 7 modelinin arka bölümünü kapsıyor. Aktarılan bu iPhone 7 görseli ise, iPhone 6/6s serisinin arka tasarımı ile büyük benzerlik göstermişe benziyor.

iPhone 7 Tasarımı

Sızdırılan görselin en dikkat çeken noktası ise, iPhone 7 kamera boşluğunun, iPhone 6s’e nazaran daha geniş bırakıldığı oluyor. Bilindiği gibi daha önce sızdırılan görsellerde, iPhone 7 kamerasının çift sensör ile geleceği belli oluyordu. Anlaşılan o ki Apple, iPhone 7 için birden farklı prototip denemeleri gerçekleştiriyor. Şu an için ise net olarak, iPhone 7 tasarımı için bariz bir sızıntı ile karşılaşmadığımızı da söylemek gerek.

>> Sızdırılan bu iPhone 7 tasarımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.