fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi Rakiplerinin Gerisinde!

iphone 7 ve galaxy s7 edge

Haberler

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi Rakiplerinin Gerisinde!

Apple’ın iPhone 7 ile kullanmaya başladığı Intel modem özellikleri ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Buna göre iPhone 7 LTE sinyal kalitesi daha kötü!

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile birlikte, Intel modem çözümlerine geçiş yapmış oldu. Uzun süredir Intel modem kullanmayan Apple, öyle görünüyor ki pek de iyi bir hamle yapmamış!

iPhone 7 modem kalitesi %30 daha düşük!

Kısa bir süre önce yayınlanan analiz grafiklerine göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kullanılan Intel’in mobil modem çözümü XMM7360, sinyal kalitesi noktasında rakiplerinin gerisinde kalıyor.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Bilindiği gibi Qualcomm marasının da MDM9645M kod numaralı mobil modem çözümü ile birçok önde gelen amiral gemisi akıllı telefonda kendini gösteriyor.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

XMM7360 ve MDM9645M sinyal çözümleme karşılaştırması!

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Ayrıca Bakınız: iPhone 7 Patlıyor mu?

Yeni yayınlanan grafiklerde de Apple’ın Intel modemli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin, sinyal kalitesi noktasında en yakın rakibi MDM9645M modelinin yaklaşık %30’luk bir farkla gerisinde kaldığı ortaya çıkıyor.

Sinyal çözümleme noktasında Intel modemlerinin, Qualcomm’un MDM9645M mobil modemine kıyasla yaklaşık yüzde 30 oranında geride kalması, ilerleyen dönemlerde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın sinyal kalitesinin sorgulanmasına yol açabilir.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Öte yandan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin, sinyal çözümleme noktasında Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin de geride kalıyor olması, grafikteki dikkat çeken noktalardan olmuş durumda.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık