iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi Rakiplerinin Gerisinde!

Apple'ın iPhone 7 ile kullanmaya başladığı Intel modem özellikleri ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Buna göre iPhone 7 sinyal kalitesi daha kötü!

iphone 7 ve galaxy s7 edge

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile birlikte, Intel modem çözümlerine geçiş yapmış oldu. Uzun süredir Intel modem kullanmayan Apple, öyle görünüyor ki pek de iyi bir hamle yapmamış!

iPhone 7 modem kalitesi %30 daha düşük!

Kısa bir süre önce yayınlanan analiz grafiklerine göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kullanılan Intel’in mobil modem çözümü XMM7360, sinyal kalitesi noktasında rakiplerinin gerisinde kalıyor.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Bilindiği gibi Qualcomm marasının da MDM9645M kod numaralı mobil modem çözümü ile birçok önde gelen amiral gemisi akıllı telefonda kendini gösteriyor.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

XMM7360 ve MDM9645M sinyal çözümleme karşılaştırması!

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Ayrıca Bakınız: iPhone 7 Patlıyor mu?

Yeni yayınlanan grafiklerde de Apple’ın Intel modemli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin, sinyal kalitesi noktasında en yakın rakibi MDM9645M modelinin yaklaşık %30’luk bir farkla gerisinde kaldığı ortaya çıkıyor.

Sinyal çözümleme noktasında Intel modemlerinin, Qualcomm’un MDM9645M mobil modemine kıyasla yaklaşık yüzde 30 oranında geride kalması, ilerleyen dönemlerde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın sinyal kalitesinin sorgulanmasına yol açabilir.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Öte yandan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin, sinyal çözümleme noktasında Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin de geride kalıyor olması, grafikteki dikkat çeken noktalardan olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.