iphone 7 ve galaxy s7 edge

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile birlikte, Intel modem çözümlerine geçiş yapmış oldu. Uzun süredir Intel modem kullanmayan Apple, öyle görünüyor ki pek de iyi bir hamle yapmamış!

iPhone 7 modem kalitesi %30 daha düşük!

Kısa bir süre önce yayınlanan analiz grafiklerine göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kullanılan Intel’in mobil modem çözümü XMM7360, sinyal kalitesi noktasında rakiplerinin gerisinde kalıyor.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Bilindiği gibi Qualcomm marasının da MDM9645M kod numaralı mobil modem çözümü ile birçok önde gelen amiral gemisi akıllı telefonda kendini gösteriyor.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

XMM7360 ve MDM9645M sinyal çözümleme karşılaştırması!

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Ayrıca Bakınız: iPhone 7 Patlıyor mu?

Yeni yayınlanan grafiklerde de Apple’ın Intel modemli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin, sinyal kalitesi noktasında en yakın rakibi MDM9645M modelinin yaklaşık %30’luk bir farkla gerisinde kaldığı ortaya çıkıyor.

Sinyal çözümleme noktasında Intel modemlerinin, Qualcomm’un MDM9645M mobil modemine kıyasla yaklaşık yüzde 30 oranında geride kalması, ilerleyen dönemlerde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın sinyal kalitesinin sorgulanmasına yol açabilir.

iPhone 7 Sinyal Çözümleme Seviyesi

Öte yandan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin, sinyal çözümleme noktasında Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin de geride kalıyor olması, grafikteki dikkat çeken noktalardan olmuş durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here