iPhone 7 (PRODUCT) RED Satışta!

Apple, kısa bir süre önce (PRODUCT) RED programına iPhone modellerini de dahil etti ve Kırımız iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarını başlattı!

iPhone 7 (PRODUCT) RED

Apple’ın bugün Apple Online Store’u kapatmasından sonra beklentiler artmıştı. Yeniden online mağazanın açılmasıyla beraber iPhone 7 (PRODUCT) RED yani Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, Special Edition-Özel Versiyon olarak satışa sunuldu.

iPhone 7 (PRODUCT) RED satışa çıktı!

Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki fiyatlandırma konusunda Apple, Kırmızı iPhone 7 ve Kırmızı iPhone 7 Plus modelinde farklı bir uygulama tercih etmemiş. Buna göre Kırmızı iPhone 7 fiyatı 4299TL iken, Kırmızı iPhone 7 Plus fiyatı da 4949TL başlangıcında olmuş durumda.

Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

PRODUCT RED kapsamına dahil edilen iPhone modelleri ile birlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus renk seçenekeleri arasında Simsiyah, Siyah, Gümüş, Altın ve Roze Altın renklerinden sonra Kırmızı renk seçeneği de dahil olmuş oldu.

Apple (PRODUCT) RED nedir?

Aslında Apple, çok uzun yıllardır belirli aksesuar ve iPod modellerinde (PRODUCT) RED uygulaması kapsamında kırmızı renk seçeneğini kullanıcıların seçimine sunuyordu. Diğer ürünlerden farklı olarak kullanıcılar, hem kırmızı renk seçeneğini tercih edebiliyor hem de Apple PRODUCT RED kapsamında elde edilen gelirlerin bir bölümü, HIV/AIDS için mücadele kapsamında Apple tarafından harcanıyordu.

Bu bağlamda diğer renk seçeneklerinden farklı olarak toplam tutarın bir bölümü, Apple tarafından AIDS ile mücadele için harcanan kısımdan oluşuyor. Daha fazla detay için şu makalemize bakabilirsiniz: Apple Product RED Nedir? & Kırmızı Apple Ürünleri Bu konu ile ilgili olarak Apple, yeni nesil modellerin de RED konseptini uygulamaya başladı. Bu konu ile ilgili olarak şu haberimize de bakabilirsiniz: Kırmızı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Ön Siparişte!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here