Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 7 Pro Neden Tanıtılmadı?

iPhone 7 Pro

Haberler

iPhone 7 Pro Neden Tanıtılmadı?

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ise beraber iPhone 7 Pro modelini de tanıtması bekleniyordu. Peki, iPhone 7 Pro neden tanıtılmadı? İşte detaylar!

Apple, 7 Eylül 2016 tarihinde düzenlediği özel etkinlik ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıttı. Ancak, daha önceki beklentilere nazaran iPhone 7 Pro modeli, Apple tarafından tanıtılmadı. Peki, Apple neden iPhone 7 Pro modelini duyurmadı?

Apple, iPhone 7 Pro modelini neden duyurmadı?

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıtmadan önce birçok sızıntı, medyada yer bulmuştu. Bu sızıntılar arasında Apple’ın, üç farklı yeni iPhone 7 modelini tanıtacağı ve bu modellerden birinin isminin iPhone 7 Pro olacağı söyleniyordu. Lakin, bu söylenti Apple tarafından gerçekleştirilmedi.

iPhone 7 Pro

Kısaca özetlemek gerekirse Apple’ın iPhone 7 Pro ile iPad Pro modelindeki Smart Connector desteğini sunmaya başlayacağı ve aralarında Apple VR gözlüğünün de dahil olduğu birçok yeni aksesuarın ortaya çıkacağı söyleniyor.

Ancak bu sızıntıların sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kısmı doğru çıktı.

Apple’ın neden iPhone 7 Pro modelini tanıtmadığı konusunda ise ortaya çıkan yeni iddialar mevcut. Bu iddialara göre Apple, iPhone 7 Pro modelinde kullanacağı Smart Connector sisteminin üretiminde bir aksaklık yaşanacağı kanaatine vardı. Nitekim 2016 yılı için iPhone 7 Pro rafa kalkmış oldu.

Bir diğer iddia ise Apple’ın iPhone Pro modelini, 2017 yılına yani iPhone’un 10. yılına sakladığı yönünde şekilleniyor.

Bu konudaki bir diğer farklı iddia ise, Apple Smart Connector için iPhone 7 kasası içerisinde gerekli alanı tam olarak sağlayamamı olarak aktarılıyor. Her ne kadar 3.5mm kulaklık girişi kaldırılsa da, bu noktada elde edilen boş alan Taptic Engine desteği için kullanılmış oldu. Bir sonraki iPhone modelinde ise ekran-kasa oranının iyileştirmesi, Smart Connector için uygun boş alanı kasa içerisinde ortaya çıkartabilir.

Ayrıca Bakınız:

Her üç iddianın da kaynaklarında tutarlı detaylar yer alıyor. Yani Apple, 2017 yılında Smart Connector ile başta Apple VR gözlük olmak üzere birçok yeni özelliği, iPhone Pro isimlendirmesi ile tüketicilerin beğenisine sunabilir.

Bu konu ile ilgili 2017 yılının ilk çeyreğinde, daha net detaylar aktarılmaya başlayacak gibi görünüyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Reklam

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018
Reklam

Popüler Haberler

Üste çık