iPhone 7 Plus Tanıtıldı! İşte Tüm iPhone 7 Plus Özellikleri!

Apple tarafından düzenlenen özel etkinlik ile iPhone 7 Plus tanıtıldı. Peki, iPhone 7 Plus özellikleri nasıl? İşte iPhone 7 Plus özellikleri!

iphone 7 plus özellikleri

iPhone 7 Plus uzun süren meraklı bir bekleyişin ardından resmi olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. İşte Apple tarafından resmi olarak tanıtılan yeni iPhone 7 Plus özellikleri ve tüm detayları!

iphone 7 plus özellikleri

Apple tarafından uzun süredir ilgi ile takip edilen ve beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, en sonunda Apple’ın etkinliği ile tanıtıldı!

Apple bu defa iPhone 7 özellikleri ve iPhone 7 Plus özellikleri arasına, kullanıcıyı seçim yaparken sadece ekran farkını düşünmekten çok daha fazlasını işin içine katmasına neden olacak değişiklikler sundu.

iphone-7-iphone-7-plus-tanitim-goruntuleri-haber-tekno-8

iPhone 7 Plus özellikleri!

ilk olarak belirtmek gerekirse iPhone 7 Plus, tüm iPhone 7 özelliklerini bünyesinde barındırıyor. IP67 suya ve toza karşı dayanıklı yapı, her iki modelin tasarım detayları arasında dikkat çekenlerden olmuş durumda.

iphone-7-iphone-7-plus-tanitim-goruntuleri-haber-tekno-33

Apple’ın yeni büyük ekranlı modeli iPhone 7 Plus özellikleri arasında Apple A10 Fusion işlemci dikkat çekiyor. Önceki modeline A9’a göre %40 performans artışı gösteren yeni A10 Fusion, 4 çekirdekli bir yapıya sahip.

iPhone 7 Plus kamera özellikleri!

iPhone 7 plus özellikleri

iPhone 7 ile farklılık gösterdiği ekran dışındaki tek nokta olan iPhone 7 Plus, 12MP çözünürlüğünde iki kamera sensörüne sahip. Sensörlerden bir tanesi telephoto bir diğer ise geniş açı özelliğine sahip. Telephoto lens sayesinde, 2x optik yakınlaştırma yapmak mümkün hale geliyor. Bununla beraber 4K 30 kare-saniye video kaydı desteği de devam ediyor.

Ön kamera noktasında da iPhone 7 ile aynı olan iPhone 7 Plus, 7MP çözünürlüklü selfie kamerası taşıyor.

Depolama alanı noktasında da artık Apple; 32GB 128GB ve 256GB seçeneklerini sunmaya başlıyor.

apple-iphone-7-iphone-7-plus-renk-secenekleri-haber-tekno

Son olarak belirtmek gerekirse iPhone 7 Plus, yeni Black ve Jet Black renklerini de duyurdu. Jet Black iPhone 7 Plus için sadece 128GB ve 256GB depolama alanı seçenekleri mevcut olacak.

iPhone 7 Plus fiyatı ve çıkış tarihi!

iPhone 7 Plus 32GB modeli 769 dolar fiyat etiketi ile 9 Eylül 2016’da ön sipariş almaya başlacak. Dağıtımlar ise 16 Eylül 2016 tarihinde başlayacak. Ülkemize ise 2 hafta sonra gelmesi bekleniyor.

iphone-7-ve-7-plus-renkleri-haber-tekno

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.