Yine Bir iPhone 7 Plus Alev Aldı!

Çin'de bir kadın kullanıcının uyuduğu sırada iPhone 7 Plus alev aldı. İşte alev alan iPhone 7 Plus modeli ile ilgili detaylar!

iPhone 7 Plus modeli ile ilgili dikkatleri üzerine toplayan bir haber, kısa bir süre önce Çin’deki bir kullanıcıdan geldi. Ortaya çıkan bilgilere göre Çin’deki bir kullanıcının uykusunda, iPhone 7 Plus alev aldı!

iPhone 7 Plus yandı!

iPhone 7 Plus Alev Aldı

Soy ismi açıklanmayan ancak isminin Chen olduğu kaydedilen bir iPhone kullanıcısı, yastığının altında bıraktığı iPhone 7 Plus modeli ile birlikte uykuya daldı. Yastığından gelen dumandan ötürü uyanan Çinli kullanıcı Chen, yastığın telefondan dolayı alev almaya başladığını fark etti. Cihazı yere savuran kullanıcı, daha sonrasında iPhone’un yanmaya başladığını belirtiyor.

Olayın ortaya çıkmasından sonra elde edilen bilgilere göre iPhone 7 Plus’ın alev aldığı sırada, evde bir de bebek bulunuyordu. Kullanıcı tarafından açıklanan bilgilere göre, iPhone modeli ile birlikte kutudan çıkan aksesuarlar dışında başka bir şekilde cihazın şarj edilmediği belirtiliyor.

iPhone 7 Plus Alev Aldı

Yanan iPhone 7 Plus’tan sonra yeni bir iPhone istemiyor!

Olayın ardından Chen, Apple tarafından bir daha böyle bir olayın yaşanmayacağı garanti edilmediği sürece iPhone almayacağını, üstelik Apple’ın yanmış iPhone 7 Plus modeli yerine yenisini vermeyi teklif etse dahi, aynı şekilde güvenlik garantisi vermeden bu cihazı da kabul etmeyeceğini dile getiriyor.

 


Ayrıca bakınız:

 Apple’dan Bataryası Yanan iPhone 7 Plus Videosu İçin Açıklama Geldi!

 iPhone 7 Plus Jet Black Kılıfsız Kullanılırsa Ne Olur? İşte Cevabı!

➤ Siyah iPhone 7’lerde Soyulma Sorunu Ortaya Çıktı!

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.