iPhone 7 Patlıyor mu?

iPhone 7 patlama haberlerinden sonra, kılıf üreticilerinden ilginç bir yaklaşım ile iPhone 7 patlıyor mu? sorularına cevap geldi!

iPhone 7 Patlıyor mu

Galaxy Note 7 patlama durumu ile ilgili söylentiler, satışları ve üretimi durmasına rağmen devam ediyor. Kısa bir süre önce sansasyon amaçlı iPhone 7 patlama haberlerinden sonra, konuya çok farklı açıdan yaklaşan bir atılım geldi.

iPhone 7 Patlıyor mu?

Bilindiği gibi, uygun olmayan koşullarda, Li-ion yani piyasadaki tüm akıllı telefon modellerinin enerji kaynağı batarya teknolojisi, istenmeyen yanma ve patlama olaylarına gebe bir yaklaşım sergiliyor.

Durumun böyle olması da, ilk haftasında iPhone 7 patlama haberinin gündeme gelmesine neden oldu. Lakin, Galaxy Note 7 patlama sorunu, uygun olmayan şartların aksine tamamen üretim sürecindeki henüz tam olarak belirlenemeyen sebeplere dayanıyordu.

Şu an için iPhone 7 patlama haberlerine ilişkin, kronik bir sorun olduğuna dair bir delil mevcut değil. Dolayısıyla, tüm bu haberler ya sansasyon amaçlı ya da uygun olmayan koşullarda oluşan problemlere dayanıyor.

Yanmış iPhone 7 kılıfı!

iPhone 7 Patlıyor mu

Patlama ve yanma haberlerinin bu denli revaçta olması, kılıf üreticilerinin de ilgisini bu yöne kaydırdı. Öyle ki son olarak, iPhone 7 modeli için, Note 7 patlama sonrası oluşan deformasyonu yansıtan bir kılıf üretildi.

Sanki yanmış gibi bir görüntü sergileyen yeni iPhone 7 kılıfı, öyle görünüyor ki patlama ve yanma haberleri sonrası, piyasada yer alan en ilginç kılıf tasarımlarından birisi olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.