iphone 7

Uzun süredir merakla beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, en nihayetinde Apple’ın düzenlediği özel etkinlik ile resmi olarak tanıtıldı. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerindeki farklılıklardan ziyade iPhone 7 özellikleri ve iPhone 7 Plus özellikleri birbirinden ayrılıyor.

iPhone 7 özellikleri!

iOS 10 mobil işletim sistemi ile birlikte kutudan çıkacak olan iPhone 7 özellikleri ilk etapta yeni Apple A10 Fusion mobil işlemci ile dikkat çekiyor. 4 çekirdekli yeni A10 Fusion, önceki modele göre %40 daha hızlı performans farkı oluşturuyor.

Apple, home butonu tarafında da Taptic Engine destekli bir yapı sunmaya başlıyor. Kişiselleştirilebilir çember kullanımı şeklindeki anlayışa geçen Apple, bu kullanımı daha önce de iPod tarafında kullanmıştı.

iPhone 7

MacBook ve MacBook Pro modellerindeki Taptic Engine yeteneği ile de kullanıcı geri bildirimleri sunabilecek.

Ses konusunda ise Stereo ses çıkış özelliğine geçiş yapılıyor. Bununla birlikte Apple’ın belirttiğine göre iPhone 6s’e oranla 2 kat daha güçlü ses çıkışı mevcut.

iPhone 7 bataryası ise, iPhone 6s modeline göre 2 saat daha fazla kullanım süresi vaat ediyor.

Apple’ın açıkladığı bilgilere göre iPhone 7’deki yeni 3D Touch destekli Retina HD ekran, önceki Retina HD ekrana göre %25 daha fazla parlaklık sunabiliyor.

İlk etapta yeni iPhone 7 tasarımı, önceki iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinin tasarım anlayışını temel olarak yansıtıyor. Esas farklılıklar ise iPhone 7 tasarımında, daha önce çok eleştirilen anten bantlarının cihazın yukarı doğru kaydırılması dikkat çekiyor.

Bununla beraber iPhone 7 modeli ile birlikte Apple, akıllı telefon modellerinde 3.5mm kulaklık girişine veda ediyor. Bunun yerine iPhone 7’nin alt bölümde Lightning girişi ile kulaklık girişi sağlanacak ve yeni Lightning EarPods kutudan çıkacak.

Öte yandan iPhone 7’nin kamerası da, iPhone 6/6s modellerine kıyasla hem teknik açıdan hem de tasarım açısından daha büyük bir yapıya sahip.

Tasarım noktasındaki en büyük değişiklik ise, artık iPhone 7’nin IP67 yani suya ve toza karşı dayanıklılık sunmaya başlaması oldu.

iPhone 7 kamera özellikleri!

iphone 7 özellikleri

12MP çözünürlüğündeki ve f/1.8 diyafram değerindeki kamera sensörü ile gelen yeni iPhone 7, optik görüntü sabitleme teknolojisini de sunuyor. Bununla beraber arka kameraya, artık 4 led flaş eşlik ediyor.

Video tarafında ise arka kamera, 4K 30 kare-saniye kayıt yeteneğine sahip.

Ön kamerada ise 7MP çözünürlük sunacak olan yeni iPhone 7, otomatik görüntü sabitleme çözümü sunuyor.

iphone-7-ve-7-plus-renkleri

iPhone 7 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni iPhone 7, Black ve Jet Black renkleriyle beraber 32GB, 128GB ve 256GB depolama alanları sunacak. Ancak Jet Black iPhone 7, 32GB’lık versiyonu ile satışa çıkmayacak.

iphone-7-ve-7-plus-renkleri-haber-tekno

iPhone 7 fiyatı ise, iPhone 6s’in çıkış tarihi ile aynı fiyatla yani 649 dolar ile çıkacak. 9 Eylül 2016 tarihi itibariyle ise ön siparişler alınmaya başlayacak ve 16 Eylül’de dağıtımı başlayacak. Ülkemize, ön siparişlerin 2 hafta sonrasında satışa çıkması bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here