iPhone 7

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıttığı etkinlik kapsamında, batarya boyutu konusunda net bir açıklama yapmamış, önceki modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile karşılaştırmakla yetinmişti.

Kısa bir süre önce ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin batarya boyutları ile ilgili detaylar paylaşıldı.

iPhone 7’nin batarya boyutu ortaya atıldı!

iphone-7

Bilindiği gibi Apple’ın yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin satışları resmi olarak başlamadı. Dolayısıyla yeni modeller ile ilgi ince detaylar gün yüzüne henüz çıkmaya başlamadı. Lakin, iPhone 7 batarya boyutu erken ortaya çıkanlardan olmuş gibi.

Aktarılan yeni bilgilere göre iPhone 7 batarya boyutu 1960mAh iken, iPhone 7 Plus batarya boyutu 2900mAh değerine sahip.

Kıyaslama yapmak gerekirse iPhone 6s batarya boyutu 1750mAh değerinde iken, iPhone 6s Plus batarya boyutu 2910mAh değerindeydi.

Söz konusu bu yeni veriler, Apple’ın iddia ettiği gibi iPhone 7 iPhone 6s’e göre 2 saat, iPhone 7 Plus ise iPhone 6s Plus modeline göre 1 saat daha uzun pil ömrü sunabileceğini doğruluyor.

Her ne kadar Plus modelinde 10mAh değerinde bir düşüş yaşansa da, özellikle Apple’ın yeni mobil işlemcisi Apple A10 Fusion, enerji verimliliği konusunda daha iyi işler başarabilecek potansiyeli barındırıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here