iPhone 7 ve iPhone 7 Plus RAM Bilgileri Doğrulandı!

Apple'ın tanıtımda sözünü etmediği iPhone 7 ve iPhone 7 Plus RAM bilgileri, en nihayet doğrulanmış oldu. İşte iPhone 7 RAM bilgileri!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Apple’ın yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile ilgili netleşmeyen detaylar kesinlik kazanmaya başladı. Satışa çıkacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tedarik edilmesi, iPhone 7 RAM boyutuna da kesinlik kazandırmış oldu.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus RAM boyutu kesinleşti!

Bilindiği gibi Apple, düzenlediği iPhone etkinliklerinde, yeni modellerin teknik detaylarına çok fazla değinmeyi yeğlemiyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde de durum değişmemişti.

Daha önce sızıntısı gelmiş olsa da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus RAM miktarları kesinlik kazanmamıştı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus RAM

Kısa bir süre önce MKBHD tarafından satışa çıkan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kurulan Geekbench 4, iPhone 7 RAM miktarını kesinleştirmiş oldu. Buna göre iPhone 7 RAM boyutu 2GB iken, iPhone 7 Plus RAM miktarı 3GB olarak kesinleşti.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus arasındaki bu RAM miktarının sebebi olarak da, Plus modelinde yer alan çift kamera ve dolayısıyla oluşan tampon bellek ihtiyacı olarak gösteriliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.