iPhone 7, IP68 Sertifikasına Sahip Olmayacak!

Yeni sızdırılan bir Foxconn bilgisine göre iPhone 7, IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip olmayacak. İşte konu ile ilgili detaylar!

iPhone 7

iPhone 7’nin üretim sürecinin başladığı bilgisinin gelmesinin ardından, yeni iPhone modeli ile ilgili birçok farklı sızıntı bilgi de gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu sızıntı bilgilerden bir yenisi ise, iPhone 7’nin IP68 su geçirmezlik sertifikasının olmayacağı yönünde şekilleniyor.

iPhone 7, IP68 sertifikasına sahip olmayacak!

Apple’ın, en büyük üretim ortaklarından Foxconn içerisinden sızdırılan bir yeni görsele göre iPhone 7 modeli, IP68 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olmayacak. Lakin, IP68 sertifikası taşımayacak olsa da iPhone 7, önceki iPhone modellerine kıyasla suya ve toza olan mukavemetinde daha iyi bir noktada olacak.

iphone 7

Bilindiği gibi IP68 sertifikası, cihazın 30 metre derinlikte ve 30 dakika boyunca su geçirmeyen özelliğini tescil ediyordu. Durum böyle iken yeni iPhone 7 modeli, her ne kadar suya daha dayanıklı bir yapıya sahip olacaksa da, IP68 sertifikasının gereği 30 metre ve 30 dakika su geçirmezlik kıstasını sunamayacak.

Son olarak, şu an için sızdırılan bu görselden yola çıkarak ortaya atılan iPhone 7’nin IP68 sertifikası taşımayacak olması durumu, kuvvetle muhtemel görünmediğini de belirtmekte fayda var.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.