iPhone 7

iPhone 7’nin üretim sürecinin başladığı bilgisinin gelmesinin ardından, yeni iPhone modeli ile ilgili birçok farklı sızıntı bilgi de gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu sızıntı bilgilerden bir yenisi ise, iPhone 7’nin IP68 su geçirmezlik sertifikasının olmayacağı yönünde şekilleniyor.

iPhone 7, IP68 sertifikasına sahip olmayacak!

Apple’ın, en büyük üretim ortaklarından Foxconn içerisinden sızdırılan bir yeni görsele göre iPhone 7 modeli, IP68 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olmayacak. Lakin, IP68 sertifikası taşımayacak olsa da iPhone 7, önceki iPhone modellerine kıyasla suya ve toza olan mukavemetinde daha iyi bir noktada olacak.

iphone 7

Bilindiği gibi IP68 sertifikası, cihazın 30 metre derinlikte ve 30 dakika boyunca su geçirmeyen özelliğini tescil ediyordu. Durum böyle iken yeni iPhone 7 modeli, her ne kadar suya daha dayanıklı bir yapıya sahip olacaksa da, IP68 sertifikasının gereği 30 metre ve 30 dakika su geçirmezlik kıstasını sunamayacak.

Son olarak, şu an için sızdırılan bu görselden yola çıkarak ortaya atılan iPhone 7’nin IP68 sertifikası taşımayacak olması durumu, kuvvetle muhtemel görünmediğini de belirtmekte fayda var.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here