fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 7, IP68 Sertifikasına Sahip Olmayacak!

iPhone 7

Haberler

iPhone 7, IP68 Sertifikasına Sahip Olmayacak!

Yeni sızdırılan bir Foxconn bilgisine göre iPhone 7, IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip olmayacak. İşte konu ile ilgili detaylar!

iPhone 7’nin üretim sürecinin başladığı bilgisinin gelmesinin ardından, yeni iPhone modeli ile ilgili birçok farklı sızıntı bilgi de gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu sızıntı bilgilerden bir yenisi ise, iPhone 7’nin IP68 su geçirmezlik sertifikasının olmayacağı yönünde şekilleniyor.

iPhone 7, IP68 sertifikasına sahip olmayacak!

Apple’ın, en büyük üretim ortaklarından Foxconn içerisinden sızdırılan bir yeni görsele göre iPhone 7 modeli, IP68 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olmayacak. Lakin, IP68 sertifikası taşımayacak olsa da iPhone 7, önceki iPhone modellerine kıyasla suya ve toza olan mukavemetinde daha iyi bir noktada olacak.

iphone 7

Bilindiği gibi IP68 sertifikası, cihazın 30 metre derinlikte ve 30 dakika boyunca su geçirmeyen özelliğini tescil ediyordu. Durum böyle iken yeni iPhone 7 modeli, her ne kadar suya daha dayanıklı bir yapıya sahip olacaksa da, IP68 sertifikasının gereği 30 metre ve 30 dakika su geçirmezlik kıstasını sunamayacak.

Son olarak, şu an için sızdırılan bu görselden yola çıkarak ortaya atılan iPhone 7’nin IP68 sertifikası taşımayacak olması durumu, kuvvetle muhtemel görünmediğini de belirtmekte fayda var.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık