iPhone 7 Home Butonu Eldiven ile Çalışmıyor!

Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre iPhone 7 home butonu, sadece insan derisi ile çalışabilir olarak ayarlanmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

iPhone 7 Home Butonu

Bilindiği gibi Apple, yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini 16 Eylül 2016 tarihi itibariyle başta Birleşik Devletler pazarı olmak üzere ilk etapta kısıtlı ülkelerde satışa çıkardı.

Nitekim, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili kullanıcı görüşleri de artış gösterdi. Son olarak gelen geri dönüşlere göre iPhone 7 home butonu eldiven ile çalışmıyor.

iPhone 7 home butonu eldiven ile kullanılamıyor!

Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerindeki en kozmik değişiklikler arasında, yeni home butonu yer alıyor. Yeni iPhone 7 home butonu, önceki iPhone modellerinden farklı olarak fiziksel fonksiyon göstermek yerine, Taptic Engine motoru ile farklı ama benzer bir geri bildirim sağlıyordu.

iPhone 7 Home Butonu

Kişiselleştirme noktasında çok daha farklı imkanlar sunan yeni iPhone 7 home butonu, öyle görünüyor ki gelen yeni geri dönüşlere göre sadece insan derisine duyarlı olarak hazırlanmış.

Bir iPhone 7 kullanıcısının geri bildirimine göre iPhone 7 home butonu, deri teması dışında herhangi bir şekilde tepki vermiyor.

Aslında iPhone ekranları, eldiven ile kullanıma da imkan sunmuyordu. Lakin, iPhone kullanıcıları eldiven ile kullandıkları sırada bildirimleri veya saati görüntülemek için home tuşunu kullanıyordu. Ancak, gelen geri dönüşlere göre iPhone 7 home butonu ile bu pek mümkün olmayacak. Bu bağlamda güç tuşu tek alternatif haline gelecek.

Henüz iPhone 7 home butonu kullanımı ile ilgili Apple tarafından bir açıklama gelmedi. Bu durum yazılımsal mı yoksa yeni iPhone 7 home butonu tasarımından kaynaklı bir durum mu bilinmediği için, ilerleyen zamanlarda herhangi bir güncelleme gelip gelmeyeceği de bilinmiyor.

Kısa bir süre içinde Apple, eğer iPhone 7 home butonu ile ilgili geri dönüşler artış gösterirse, konu ile ilgili açıklama yapma gereksinimi duyacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here