Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 7 DFU Modu Nasıl Başlatılır?

iPhone 7-iPhone 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri, İncelemeleri

iPhone 7 DFU Modu Nasıl Başlatılır?

Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile DFU yani kurtarma modu değişti. İşte yeni iPhone 7 DFU mod yani iPhone 7 kurtarma modu ile ilgili detaylar!

Bilindiği gibi Apple, iOS cihazlarında DFU mod yani kurtarma mod seçeneği ile kullanıcılarına herhangi bir yazılımsal sıkıntı için yardım seçeneği kullanıyor.

Peki, iPhone 7 DFU mod yani iPhone 7 kurtarma modu nasıl başlatılır? Zira yeni home butonu ile birlikte fiziksel bir tuş kullanımına son verilmiş oldu.

Her ne kadar halen daha bir home tuşu kullanımı olsa da bu tuş, fiziksek olmadığı için uzun süreli baskı kabul etmiyor.

DFU mod yani kurtarma modu başlatma işlemi değişti!

Şimdiye kadar iPhone kullanıcıları, DFU yani kurtarma modu için cihazlarının güç tuşu ve home tuşu ikilisini aynı anda kullanmaktaydı. Lakin, iPhone 7 ve 7 Plus modelleri ile fiziksel home tuşu fonksiyonu, Apple tarafından kaldırılmış oldu.

Bu durum da Apple, iPhone 7 DFU yani 7 Plus iPhone 7 kurtarma modu başlatma standardını değiştirmiş oldu.

iPhone 7-iPhone 7 Plus

iPhone 7 DFU modu yani iPhone 7 kurtarma modu nasıl başlatılır?

Bilindiği gibi yeni modeller için artık home tuşu kullanılmıyor. Bunun yerine iPhone 7 DFU modu yani iPhone 7 kurtarma modu için güç tuşu ve ses kısma tuşu ikilisinin kullanılması gerekiyor.

Hem normal hem de Plus modelinde aynı tuş kombinasyonunun geçerli olduğunu da belirtmekte fayda var. Bundan sonrasında iOS işletim sistemi, bu iki seçeneği destekliyor olacak.

Apple’ın yeni iPhone modellerinde uyguladığı bu DFU modu değişimi, henüz diğer iPhone modellerinde kullanılmaya geçmiş değil.

Lakin, ilerleyen dönemlerde DFU yani kurtarma modu için güç tuşu ve ses kısma tuşu ikilisi, tüm iPhone modelleri için kullanılabilir hale getirilebilir.

“DFU modu nedir?” diye merak ediyorsanız, cihazın herhangi bir şekilde yanıt vermediği yanı donduğu, çeşitli sorunlar ortay çıkarttığı veya kapandıktan sonra şarjı olmasına rağmen açılmadığı durumlarda başvurulacak bir yöntemdir. Herhangi bir tepkisizlik sorunu olduğunda, bu mod aktifleştirilebilir.

Son olarak belirtmek gerekirse DFU yani kurtarma modu için kullanılmaya başlanan güç tuşu ve ses kısma tuşu ikilisi, uygulama sırasında daha kolay bir ikili haline gelmiş oldu.

Bu kullanımın daha pratik bir hale geldiği konusunda kullanıcılar tarafından geri dönüşler de gelmeye başladı. Nitekim atılan bu yeni adım, yerinde bir değişikli olmuşa benziyor.

Bundan sonra herhangi bir değişiklik olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak yeni modellerde de anasayfa yani home tuşunun kullanılmayacağı varsayılarak söylemek gerekirse, aynı tuş kombinasyonu bundan sonraki süreçte standart olacak gibi görünüyor.

Yaşanacak olan yeni gelişmeleri, Haber Tekno olarak aktarmaya devam ediyor olacağız. Sizler de kendi düşüncelerinizi ve konu ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorumlar bölümünden ifade edebilirsiniz.

Yorumlara bak

Yorumlara bak

  1. Anonim

    10 Ekim 2016 at 13:53

    daha kolay olmuş iphone 7 DFU modu böyle

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon Haberleri, İncelemeleri

Üste çık