iPhone 7 Depolama Seçenekleri Arasında Hız Farkı!

iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB modelleri arasında hız farkı olduğu ortaya çıktı. İşte iPhone 7 depolama seçenekleri ve hız farklarının detayları!

iphone 7

iPhone 7 depolama seçenekleri ve aralarındaki farklara ilişkin ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB depolama seçenekli modeller arasında, çok ciddi bir hız farkı olduğu belirlenmiş oldu.

iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB hız farkı!

UnboxTherapy tarafından yayınlanan bir video ile gösterilen iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB arasındaki hız farkı, hem benchmark testlerinde hem de uygulamalı örnekte net olarak ortaya çıkmış durumda.

Yapılan benchmark sonuçlarına göre iPhone 7 32GB modeli 42MByte/sn yazma ve 686 MByte/sn okuma hızı sunarken, iPhone 7 256GB modeli 341MByte/sn yazma ve 856MByte/sn okuma hızı sunuyor.

iPhone 7 Depolama Seçenekleri

Benchmark testlerinde ortaya çıkan bu ciddi iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB depolama seçenekleri arasındaki yazma hızı farkı, gündelik hayatta yaşanabilecek bir örnekle de desteklenmiş durumda.

4.20GB boyutundaki iTunes üzerinden edinilen Star Wars: A New Hope filminin iPhone 7 256GB modeline eşitleme süresi 2 dakika ve 34 saniye sürede tamamlanıyor.

iPhone 7 Depolama Seçenekleri

Öte yandan, tamamen aynı şartlardaki iPhone 7 32GB modelinin eşitleme süresi 3 dakika ve 39 saniye süresinde tamamlanmış oluyor.

iPhone 7 Depolama Seçenekleri

iPhone 7 depolama seçenekleri arasındaki hız farkının sebebi ne?

Aslında iPhone 7 depolama seçenekleri arasındaki bu hız farkının bulunması, temel olarak katı hal depolama çözümlerinin genelinde kendini gösteriyor. Bilindiği gibi SSD ürünlerinde de, depolama seçeneklerine göre hız farklılıklarının bulunduğu, markalar tarafından satın alma öncesi kullanıcıların bilgisine sunuluyor.

Bu örnekteki iPhone 7 depolama seçenekleri arasındaki farklığın gündeme gelme sebebi ise, Apple tarafından satın alma önce bu ve buna benzer bir hız farkının mevcut olacağına ilişkin bir açıklama yapılmamış olması…

Ortaya çıkan bu örnek ile kullanıcıların iPhone 7 ve iPhone 7 Plus depolama seçenekleri kararı verirken etkili bir neden olur mu bilinmez, lakin, Apple’ın söz konusu bu duruma ilişkin, tıpkı iPhone 7 Simsiyah yani Jet Black modelindeki çizilme uyarısı gibi satın alma öncesinde bir uyarı hazırlaması gerekecekmiş gibi görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.