Haber Tekno Sosyal Medya

iPhone 7 Depolama Seçenekleri Arasında Hız Farkı!

iphone 7

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

iPhone 7 Depolama Seçenekleri Arasında Hız Farkı!

iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB modelleri arasında hız farkı olduğu ortaya çıktı. İşte iPhone 7 depolama seçenekleri ve hız farklarının detayları!

iPhone 7 depolama seçenekleri ve aralarındaki farklara ilişkin ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB depolama seçenekli modeller arasında, çok ciddi bir hız farkı olduğu belirlenmiş oldu.

iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB hız farkı!

UnboxTherapy tarafından yayınlanan bir video ile gösterilen iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB arasındaki hız farkı, hem benchmark testlerinde hem de uygulamalı örnekte net olarak ortaya çıkmış durumda.

Yapılan benchmark sonuçlarına göre iPhone 7 32GB modeli 42MByte/sn yazma ve 686 MByte/sn okuma hızı sunarken, iPhone 7 256GB modeli 341MByte/sn yazma ve 856MByte/sn okuma hızı sunuyor.

iPhone 7 Depolama Seçenekleri

Benchmark testlerinde ortaya çıkan bu ciddi iPhone 7 32GB ve iPhone 7 256GB depolama seçenekleri arasındaki yazma hızı farkı, gündelik hayatta yaşanabilecek bir örnekle de desteklenmiş durumda.

4.20GB boyutundaki iTunes üzerinden edinilen Star Wars: A New Hope filminin iPhone 7 256GB modeline eşitleme süresi 2 dakika ve 34 saniye sürede tamamlanıyor.

iPhone 7 Depolama Seçenekleri

Öte yandan, tamamen aynı şartlardaki iPhone 7 32GB modelinin eşitleme süresi 3 dakika ve 39 saniye süresinde tamamlanmış oluyor.

iPhone 7 Depolama Seçenekleri

iPhone 7 depolama seçenekleri arasındaki hız farkının sebebi ne?

Aslında iPhone 7 depolama seçenekleri arasındaki bu hız farkının bulunması, temel olarak katı hal depolama çözümlerinin genelinde kendini gösteriyor. Bilindiği gibi SSD ürünlerinde de, depolama seçeneklerine göre hız farklılıklarının bulunduğu, markalar tarafından satın alma öncesi kullanıcıların bilgisine sunuluyor.

Bu örnekteki iPhone 7 depolama seçenekleri arasındaki farklığın gündeme gelme sebebi ise, Apple tarafından satın alma önce bu ve buna benzer bir hız farkının mevcut olacağına ilişkin bir açıklama yapılmamış olması…

Ortaya çıkan bu örnek ile kullanıcıların iPhone 7 ve iPhone 7 Plus depolama seçenekleri kararı verirken etkili bir neden olur mu bilinmez, lakin, Apple’ın söz konusu bu duruma ilişkin, tıpkı iPhone 7 Simsiyah yani Jet Black modelindeki çizilme uyarısı gibi satın alma öncesinde bir uyarı hazırlaması gerekecekmiş gibi görünüyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018

Popüler Haberler

Üste çık