iPhone 7 Depolama

iPhone 7 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son dönemlerde iPhone 7 özellikleri konusunda detaylar artmaya başladı. Yeni gelen bir bilgi ise, iPhone 7 depolama boyutu ile ilgili oldu.

iPhone 7 baz depolama modeli 32GB ile başlayabilir!

Ayrıca Bakınız

iPhone 7, 4 Hoparlör ile Gelebilir!

iPhone 7 Depolama

Günümüzde akıllı telefonların en büyük handikapları arasında batarya ve depolama yer alıyor. Depolama konusunda Android dünyasında yer alan akıllı telefon modelleri, microSD kart desteği sunarak depolama sorununu aşmış gibi görünüyor. Lakin, Apple tarafında iPhone ve iPad modelleri için artırılabilir hafıza desteği bulunmuyor. Nitekim kullanıcılar, özellikle 16GB depolama seçeneği sunan iPhone modellerini, aynı hafıza ile uzun süre kullanmak zorunda kalıyor. Şimdiye kadar 16GB depolama alanı iPhone tarafında çok büyük sorun olarak değerlendirilmiyordu. Ancak 4K-Ultra HD video ile birlikte 16GB depolama, yetersiz olmaya başladı.

Oluşan fiyat farkında dolayı, özellikle de ülkemizde 16GB iPhone modeli seçiliyor. Ancak bundan sonra Apple, iPhone 7 ile birlikte 16, 32 ve 64GB olan depolama seçeneklerini; 32, 64, 128 ve 256GB seviyelerine çıkartabilir. Bu durumda da dolaylı olarak iPhone depolama sorununa bir çare bulunmuş olacaktır.

 

>> Sizce iPhone 7 depolama seçenekleri, 32GB’dan mı başlamalı?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here