iPhone 7 Depolama Kapasitesi 32GB’dan Başlayabilir!

iPhone 7 Depolama

iPhone 7 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son dönemlerde iPhone 7 özellikleri konusunda detaylar artmaya başladı. Yeni gelen bir bilgi ise, iPhone 7 depolama boyutu ile ilgili oldu.

iPhone 7 baz depolama modeli 32GB ile başlayabilir!

Ayrıca Bakınız

iPhone 7, 4 Hoparlör ile Gelebilir!

iPhone 7 Depolama

Günümüzde akıllı telefonların en büyük handikapları arasında batarya ve depolama yer alıyor. Depolama konusunda Android dünyasında yer alan akıllı telefon modelleri, microSD kart desteği sunarak depolama sorununu aşmış gibi görünüyor. Lakin, Apple tarafında iPhone ve iPad modelleri için artırılabilir hafıza desteği bulunmuyor. Nitekim kullanıcılar, özellikle 16GB depolama seçeneği sunan iPhone modellerini, aynı hafıza ile uzun süre kullanmak zorunda kalıyor. Şimdiye kadar 16GB depolama alanı iPhone tarafında çok büyük sorun olarak değerlendirilmiyordu. Ancak 4K-Ultra HD video ile birlikte 16GB depolama, yetersiz olmaya başladı.

Oluşan fiyat farkında dolayı, özellikle de ülkemizde 16GB iPhone modeli seçiliyor. Ancak bundan sonra Apple, iPhone 7 ile birlikte 16, 32 ve 64GB olan depolama seçeneklerini; 32, 64, 128 ve 256GB seviyelerine çıkartabilir. Bu durumda da dolaylı olarak iPhone depolama sorununa bir çare bulunmuş olacaktır.

 

>> Sizce iPhone 7 depolama seçenekleri, 32GB’dan mı başlamalı?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.