iPhone 7’de Kablosuz Şarj Desteği Olabilir!

Apple'ın duyurmaya hazırlandığı yeni iPhone 7'de kablosuz şarj desteği olabilir. İşte iPhone 7 kablosuz şarj özelliği ile ilgili detaylar!

iPhone 7

Kısa bir süre önce KGI tarafından aktarılan kuvvetle muhtemel iPhone 7 özellikleri detaylarından sonra, resmi olarak tanıtılmasına çok kısa bir süre kalan iPhone 7’de kablosuz şarj desteği olacağına ilişkin bilgiler gelmeye başladı.

iPhone 7’de kablosuz şarj aksesuar desteği olabilir!

Çin’de ekonomi yayını yapan Economic Daily News tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, MediaTek firmasından kablosuz şarj çipi örnekleri talep etti.

Açıklanan bilgilere göre Apple’ın MediaTek firmasından kablosuz şarj çipi örnekleri talep etmesi, iPhone 7’de kablosuz şarj desteğinin muhtemel olacağı şeklinde yorumlandı.

iPhone 7'de Kablosuz Şarj

Gelen yorumlara göre ise Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için kablosuz şarj standı aksesuarını, bu yıl satışa sunabilir.

Yayınlanan raporun detaylarına göre ise MediaTek, NXP ve IDT örneklerini, Apple tarafına iletmiş.

Detaylarda yer alan bilgilerde, MediaTek firmasının Apple’a gönderdiği örnek çipler; A4WP Rezence, Qi veya PMA standartlarını desteklediği bulunuyor.

Şu an için yapılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sızıntılarında, kablosuz şarj desteğine ilişkin detaylar yer almıyordu. Öyle görünüyor ki Apple, iPhone 7’yi tanıtacağı 7 Eylül 2016 tarihinde, birden fazla yeni aksesuarı da kullanıcılara sunabilir.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.