iPhone 7 Çizimleri Sızdırıldı!

iPhone 7 Çizimleri

Yeni nesil iPhone modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çıkış tarihi yaklaştıkça, sızıntı haberler de paralel olarak artış göstermeye başladı. Son gelen sızıntı iPhone 7 çizimleri sonucunda ise, yeni iPhone modelleri ile ilgili detaylı bilgiler elde etmek mümkün hale geldi!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus büyük fark oluşturacak!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çizimleri olduğu iddia edilen yeni sızıntı görsellerde, 2 farklı tasarım olduğu görülüyor. Söz konusu bu tasarım farklılıkları arasında, iPhone 7’ de tek lensli kamera yer alırken, iPhone 7 Plus veya iPhone 7 Pro modelinde çift lensli arka kamera bulunuyor.

Bir diğer önemli farklılık ise, bir süredir dedikodulara konu olan Smart Connector bölümünün iPhone 7’de olmadığı, sadece iPhone 7 Plus veya iPhone 7 Pro olarak isimlendirilecek modelde olduğu dikkat çekiyor.

iPhone 7 Çizimleri

Eğer bu iPhone 7 çizimleri iddia edildiği gibi doğru çıkarsa, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri arasında ciddi farklılık olacak. Daha önce Apple, iPhone 6/6s ve iPhone 6/6s Plus modellerinde, sadece OIS destekli kamera farklılığı oluşturmuştu.

Henüz iPhone 7 Plus mı yoksa iPhone 7 Pro mu olarak isimlendirileceği belli olmayan 5.5inç boyutundaki iPhone 7, eğer çizimlerdeki gibi farklılıkar sunarsa, Apple tarafında iPhone 7 Pro olarak isimlendirilmesi kuvvetle muhtemel. Zira iPad Pro modelinde olduğu gibi iPhone 7 5.5inç modelinde de Smart Connector var. Dolayısıyla Apple, iPhone 7 Pro isimlendirmesi ile özel aksesuarları sunarak, profesyonel kullanım imkanları sağlayabilir.

Bu farklılıklara ek olarak, yine uzun süredir dile getirilen kulaklık girişinin kalkacağı, yine bu çizimlerde de aynı iddiayı sunuyor. Zira, sızıntı iPhone 7 çizimlerinde her iki iPhone 7 modelinin de 3.5mm kulaklık girişi olmadığı görülebiliyor.

Şu an için iPhone 7 serisi ile ilgili gelen sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Lakin, son yayınlanan bu iPhone 7 çizimleri, önceki iPhone 7 sızıntıları ile paralel detaylar içeriyor. Durumun böyle olması da bu iPhone 7 çizimlerinin doğruluk oranını artırıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here