iPhone 7

iPhone 7 sızıntıları, her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Son olarak da 4.7inç boyutundaki iPhone 7 kasası olduğu iddia edilen bir görüntü paylaşıldı. Söz konusu bu iPhone 7 görüntüsü, daha önce gelen bilgilerden ve sızıntı görsellerden farklı olarak, iPhone 7’nin dört adet hoparlöre sahip olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Bakınız

3 Farklı iPhone 7 Modeli Üretimi Başladı!

iPhone 7, ses konusunda güçlü olabilir!

Sızdırılan görselde, yine iPhone 7 tasarımının iPhone 6/6s serisi ile benzer olduğu görülüyor. Bu konuda daha önce gelen bilgiler ve sızıntılar, iPhone 7’nin tasarım konusunda çok büyük değişiklikler sunmayacağı yönündeydi. Lakin, son gelen bu 4.7inç boyutundaki iPhone 7 kasasında, 4 adet hoparlör yuvası olduğu görülüyor.

iPhone 7

Apple, bu 4 hoparlörlü ses çıkış tasarımını, daha önce iPad Pro modelinde sunmuş ve olumlu geri dönüşler almıştı. Nitekim Apple, bu beğenilere ve 3.5mm kulaklık girişini kaldırmasına dayanarak, ciddi bir ses avantajı sağlamayı tercih etmiş olabilir.

Bilindiği gibi bu 4 hoparlörlü ses sistemi, tutuş şekline göre dağılım gösteren bir ses çıkış teknolojisi sunuyor. Böylece kullanıcılar, özellikle video izlerken çok daha yüksek bir ses deneyimi yaşayabiliyor.

Öyle görünüyor ki Apple, iPhone 7 serisi için özellik konusunda bonkör davranacak. İlerleyen dönemlerde düzenlenecek olan WWDC 2016 ile iOS 10’un duyurulması, iPhone 7 özellikleri konusunda çok daha detaylı ipuçları ortaya çıkaracaktır.

 

>> Sizce iPhone 7 modellerinde, 4 hoparlör sistemi yer alır mı?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here