iPhone 7, 3GB RAM ve 256GB Depolama Sunacak!

iPhone 7

iPhone 7 ile ilgili gelen sızıntılar ve iddialar, hız kesmeden devam ediyor. Çin’den gelen yeni iPhone 7 bilgileri de daha önce ortaya atılmış bilgiler ile örtüşüyor.

Yeni iPhone 7 sızıntıları!

Çinli Weibo tarafından aktarılan yeni iPhone 7 bilgilerine göre Apple, yine iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olmak üzere 2 farklı model ile tüketicilerin karşısında yer alacak.

iPhone 7 Plus tarafında 5.5-inç ekran boyutunu korumaya devam edeceği dile getirilen Apple’ın; 3GB ve 32/128/256GB depolama alanlarını sunacağı kaydediliyor.

Diğer yandan Apple, iPhone 7 modeli için 2GB RAM boyutunu sürdürmeye devam edecekken, depolama seçeneklerini 16/64/128GB olarak sunacak. iPhone 7 kamerası için ise 21MP çözünürlük konuşuluyor.

iPhone 7

Öte yandan Çin’den gelen bu bilgilere, 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılacağını ve ses çıkışı için Lighning portundan devam edileceği ekleniyor. Ayrıca Apple’ın, iPhone 7 serisi için USB Type-C kullanacağı bilgisi de aktarılmış. Lakin, Apple’ın Linghning portundan vazgeçme ihtimalinin, neredeyse yok denecek kadar az olduğunu söylemek yerinde bir yorum olacaktır.

Batarya iyileştirmeleri, Wi-Fi bağlantı güçlendirmeleri ve 4K canlı yayın imkanları gibi detaylar da, yine yeni gelen iPhone 7 bilgileri arasında yer alıyor.

 

>> Çin’den gelen yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bilgileri ile ilgili sizin görüşleriniz nasıl?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.