iphone 7 plus satın al

Apple’ın geçtiğimiz sene duyurduğu yeni iPhone modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın, 256GB dahili depolama seçeneğine sahip sürümlerinin üretimi durduruldu. Apple tarafından bugün itibariyle verilen bu bilgi sonrasında, Apple Türkiye tarafından da iPhone 7 256GB ve iPhone 7 Plus 256GB satışları kapatıldı.

iPhone 7 için sadece 32GB ve 128GB depolama seçenekleri mevcut!

Apple tarafından 256GB dahili depolama alanına sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin satışının durdurulmasından sonra, artık sadece daha önceden stoklarda yer alan modellerin satışı gerçekleştirilecek. Bu stokların da bitmesi ile birlikte, piyasada artık 256GB dahili depolama alanına sahip iPhone 7 ve 7 Plus modellerini bulmak mümkün olmayacak. Bundan böyle Foxconn iPhone üretim süreçlerinde, iPhone 7 ve 7 Plus’ın 256GB depolama seçeneği de yer almayacak.

iphone 7 plus ve iphone 7

iPhone 8 satışlarının ülkemizde de resmi olarak başlaması ve iPhone X satışları için geri sayımın devam etmesi durumlarından dolayı alınan bu karar, daha önce de Apple tarafından takip edilen bir sistemdi. Zira yeni iPhone modeli duyurulduğu vakit Apple, bir önceki iPhone modellerinin depolama seçeneklerinde revizyona gitmeyi tercih eden bir firma imajına sahip.

Son olarak hatırlatmak gerekirse daha önce iPhone 7 256GB Türkiye fiyatı 4049TL seviyesinde iken, iPhone 7 Plus 256GB Türkiye fiyatı ise 4599 TL seviyesinde yer alıyordu. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye fiyatları karşısında tercihleri etikileme potansiyeli bulunduğu düşünüldüğünde, dolaylı olarak atılan bu hamlenin Apple için farklı getirileri de olacaktır. Buna ek olarak iPhone X fiyatı ile ilgili de bilgi vermek gerekirse, iPhone X Türkiye fiyatı 6099TL’den başlıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here