iPhone 6S ile Bükülme Sorunu Ortadan Kalkabilir!

Son gelen bilgilerde bu haberle özleşiyor. Zira iddialar Apple’ ın yeni nesil iPhone modeli olması beklene iPhone 6S ve iPhone 6S için farklı bir çerçeve kullanacağı, böylelikle bükülmeye karşı büyük dayanıklılık sunan bir etki oluşturacağı yönünde şekilleniyor.

iPhone 6S ile Bükülme Sorunu Ortadan Kalkabilir! - iphone 6s - iphone 6s plus - iphone 7 - iphone 7 plus - iphone 6s bükülme - iphone 6s plus bükülme

Ancak bu farklı alaşımda ki alüminyum üretiminin, sadece çerçeve için mi yoksa tüm kasa için mi uygulanacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Zira söz konusu edilen yeni alüminyum alaşımı, büyük ölçüde önceki alaşıma göre dayanıklılık sağlasa da Apple’ ın ihtiyaç duyacağı yoğun üretim sürecine nasıl cevap vereceği ise soru işaretleri meydana getiriyor.

Bu haberlerin ışığında öyle görünüyor ki Apple, esprilere konu olan eğilme sorununun iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleriyle kesinkes önüne geçmeyi planlıyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.