iPhone 6S FHD Çözünürlükle Gelebilir!

Apple’ ın muhtemelen Eylül ayında resmiyet kazandırması beklenen yeni nesil iPhone modelinin, bir süredir özellikleriyle ilgili dedikodular dolaşıyor. Her ne kadar şu ana kadar tatmin edici bir sızıntı veya belge aktarılmış olmasa da Apple’ ın iş ortaklarından ve uzman görüşlerinden yola çıkarak çeşitli bilgiler aktarılıyor. Bu bilgilerden son olanı ise iPhone 6S veya Apple’ ın yapacağı yeni isimlendirmeye sahip iPhone modelinin, ekran detaylarıyla ilgili oldu.

iPhone 6S FHD Çözünürlükle Gelebilir! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - iphone 6s özellikleri belli (1)Bilindiği gibi Apple, uzun zamandır iPhone modellerinde kendi çözünürlük oranını koruyan bir dereceli çözünürlük yükseltmesi yapmaktaydı. Son olarak iPhone 6 Plus ile standart çözünürlüklere ayak uydurarak, Full HD ( 1080p ) çözünürlüklü bir ekran tercihinde bulunmuştu. Ancak iPhone 6 modelinde hala mevcut çözünürlük oranını koruyarak Apple, 1080P altında bir çözünürlüğe sahip panel tercih etmişti.

Gelen son haberlere göre Apple, yeni nesil iPhone cihazlarında artık genel çözünürlük standartlarına ayak uydurmaya karar vermişe benziyor. Zira haberlere göre iPhone 6S modelinde Full HD ( 1080 p ) çözünürlükte bir ekran yer alacakken, iPhone 6S Plus modelinde ise Quad HD yani 2K çözünürlüğüne çıkılacak.iPhone 6S FHD Çözünürlükle Gelebilir! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - iphone 6s özellikleri belli (3)

Öte yandan haberler sadece bununla kalmıyor ve Apple’ ın söz konusu ekran çözünürlüklerine sahip panelleri, DJI isimli panel üretici firmasından 1.7 milyar Dolar değerinde sipariş geçtiği de aktarılıyor.

Söz konusu 1.7 milyar Dolarlık siparişin dayanağı olarak ise, DJI firmasının geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği yeni nesil Quad HD ( 1440P ) çözünürlüğe sahip panellerini duyurmuş olması gösteriliyor.

Daha öncede iPhone 6S için yeni nesil kamera çözünürlükleri aktarılmış ve Sony tarafından üretilen 12 mega piksel çözünürlükteki sensörler kullanılacağı dile getirilmişti.

Bu haberler, şu an için beklentiler ve dedikodulardan ileriye gidemiyor. Zira henüz herhangi bir olası sızıntı görsel veya belge bulunmuyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here