iPhone 5C Hayat Kurtardı!

Kullanıcılar, plastik kasanın mukavemetinin metale göre çokta iyi olmadığını düşünüyorlardı. Ancak İngiltere’ de yaşanan bir olay, her ne kadar doğrudan iPhone 5C modeliyle bağdaştırılması doğru olmasa da plastik kasalı akıllı cihazlarında kimi zaman hayat kurtaracak kadar dayanıklılık gösterebileceğini örneklendirmiş oldu.

iPhone 5C Hayat Kurtardı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber (3)

İngiliz yayıncı iTV’ nin açıklamasına göre, saçmalı bir tüfekle vurulan ve ismi açıklanmayan bir gencin, iPhone 5C’ nin birçok saçmayı sektirmesi ve geçirmemesiyle, ağır yaralanmasının önüne geçilmiş olduğı belirtildi. Her ne kadar doğrudan ölümünün önüne geçmiş olsa da yara almasına engel olunamayan saçmalar genci yaralamaya yetmiş.

iPhone 5C Hayat Kurtardı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber (1)

Aktarılan bilgiye göre ismi açıklanmayan genç şu an tedavi altında ve olay yerinde ölmemesinin sebebi ise iPhone 5C modelinin birçok saçmayı saptırması olmuş.

iPhone 5C Hayat Kurtardı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber (2)

Son olarak, bu durumu doğrudan iPhone 5C modeline atfetmenin doğru olmadığını belirtmek gerek. Zira bu durumun sebepleri arasında, cihazın plastik kasasının yanı sıra akıllı cihazların komponentlerinin ufak sekmelere gösterebildikleri dirençleri de yer almakta.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.