iPhone 2018’in 6.5-inç Ekranı LG’den Gelebilir!

2018 iPhone modeli ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir süre önce iPhone X Plus ismi ile anılmaya başlayan 6.5-inç OLED ekran taşıyacak model ile ilgili de önemli bilgiler geldi. BUna göre OLED ekran tarafından Apple-LG birlikteliği devam edebilir!

iPhone 2018'in 6.5-inç Ekranı

Apple’ın 2018 iPhone modellerine ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce gündeme gelen daha büyük ekranlı iPhone X Plus modeli sonrasında, şimdi de bu ekranın kim tarafından ve hangi büyüklükte olacağı konusunda çeşitli iddialar kendini gösterdi.

2018 iPhone OLED ekranını, LG üretebilir!

2018 iPhone modelleri ile ilgili yeni gelen iddialara göre LG Display, Apple için 6.5-inç büyüklüğünde OLED ekran üretimi üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Daha önce de ismi iPhone 11 olarak da anılan modelin, 6-inç ekran büyüklüğünün üstünde olacağına ilişkin bilgiler gündeme gelmişti.

iPhone 2018'in 6.5-inç Ekranı

Bunlara ek olarak Apple’ın 3 farklı 2018 iPhone modeli üzerinde çalışma gerçekleştirdiğine ilişkin iddialar da gündeme gelmişti. Yeni gelen bilgiler de bu konu ile ilgili de bilgi mevcut. Buna göre 5.8-inç ve 6-inç büyüklüğünde ekrana sahip iPhone modelleri de gündeme gelebilir.

İsmi sadece iPhone mu olur yoksa iPhone 11 olarak mı devam eder bilinmiyor ancak 2018 yılının ilk çeyreği sonrasında daha somut bilgiler gelmeye devam edecektir. iPhone haberleri kapsamında bu bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Bunların dışında aslında Apple’ın iPhone X modelini 2018 için planladığı bilgisinin ortaya çıkması, bu yıl duyurulacak modellerin daha stabil olacağı çıkarımına sebep oluyor.

⇒ Siz 2018 iPhone modelleri ile ilgili neler bekliyorsunuz? Sizce 6.5-inç OLED ekranlı çerçevesiz iPhone modeli satın alınmak istenen bir model olur mu?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.