iPad Pro ilgili iddiaların ve sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Her ne kadar Apple kanadından herhangi bir ipucu verilmezken, haberlerin ve sızıntıların sürekliliği devamlı olarak ivmeleniyor. En son iPad Pro ile ilgili sızıntı ise, iPad Pro için tasarlandığı iddia edilen bir koruma kılıfı.

Daha önce gelen haberlerde Apple ın, iPad Pro modeli için tıpkı yeni MacBook modelinde olduğu gibi USB-C portuna yer vereceği aktarılmaktaydı. Son gelen kılıf görselinin üzerinde ki kesikler de bu söylentilerle aynı doğrultuda.

iPad Pro için Hazırlandığı İddia Edilen Kılıf Örneği Sızdırıldı! - habertekno - ipad pro- habertekno

Şöyle ki, sızıntısı yapılan iPad Pro kılıf görselinde diğer iPad modellerinden farklı olarak cihazın sol orta kenarında yer alan bir açıklık olduğu görülmekte. Bu gizemli boşluk hakkında ise ilk söylem, USB-C portu için olduğu yönünde. Bunun dışında ise USB-C portunun cihazın altında yer alacağı ve sol tarafta ise Lightning şarj ve veri portu bulunacağı yönünde. Ancak ikinci seçeneğin olasılığı oldukça düşük. Zira Apple, şimdiye kadar ürettiği hiçbir cihazda, cihazın yan kenarında yer alan herhangi bir girişe yer vermedi. Ama USB-C portu eklemesi için ise kullanılma ihtimali daha yüksek. Öyle ki kılıfta ki açıklığın boyutu da MacBook modelinde yer alan USB-C portu ile aynı boyuta sahip. Diğer yandan, söz konusu kılıfın ölçüleri de daha önce gelen haberlerle örtüşür şekilde cihazın 12,2 – 12,9 inç boyutları arasında olduğunu gösteriyor.

ipad pro 1 kılıfı

iPad Pro hakkında ki temel donanımsal beklentilerin ise Apple A8X 64-bit işlemci, 2GB RAM ve Touch ID şeklinde sıralanıyor.

Son olarak ise bu görselle beraber gelen sızıntılar iPad Pro modelinin, Apple ın Sonbahar etkinliğinde resmiyet kazanacağı yönünde. Öyle görülüyor ki o tarihe kadar daha birçok iPad Pro sızıntısı ve haberi ile karşı karşıya kalacağız.

Bu haberden sonra bir sızıntı daha oldu ve iPad Pro 2015’in yeni kılıfları sızdırıldı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here