IoT Line Fair 2018 Fuarı 7 Nisan’da Gerçekleşiyor!

IoT Line Fair 2018

IoT Line Fair 2018 fuarı için bekleyiş sona eriyor.

Kısa bir süre önce, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan IoT Line Fair fuarı için İTÜ tarafından tarih ve program bilgisi paylaşıldı.

IoT firmaları ve IoT projeleri için önemli bir fuar olma unvanına sahip olan Line Fair, 2018 yılında da ülkemizde düzenlenen dikkat çeken nesnelerin interneti konu başlıklı etkinlikleri arasında kendine yer bulmuş olacak.

Bu yılki programda da farklı şirketleri ve farklı isimleri bir arada görmek mümkün olacak gibi görünüyor.

IoT Line Fair 2018, 7 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenleniyor

IoT fuar konseptini başarılı bir şekilde iki yıldır tamamlayan ve IoT Line Fair 2017 ile birlikte beklentileri yerine getiren nesnelerin interneti etkinliği, yapılan açıklamalara göre ülkemizin ilk nesnelerin interneti temelli fuarı olma unvanına da sahip.

IoT Line Fair 2018

Bu bağlamda hem firmalar hem de girişimciler için iyi bir ortam sağlayan Line Fair, 2018 yılında da 7 Nisan günü boyunca etkin bir rol üstlenecek.

“IoT Line Fair 2018 nedere düzenlecek?” sorusuna ise İTÜ Ayazağa Kampüsü’ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi cevabını vermek mümkün.

7 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan ve IoT Türkiye denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden olan bu fuarın programı ile ilgili de taslak bilgiler paylaşıldı.

IoT Line Fair 2018

Türkiye IoT şirketleri için de önemli bir alan meydana getirecek olan İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki bu etkinlik, startup’lar için de ayrıca bir öneme sahip.

Ürünlerin sergilenebileceği ve hem bireyler hem de şirketler ile doğrudan iletişim kurulabileceği ifade edilen bu etkinliğin kayıtları da an itibariyle aktif hale getirilmiş durumda.

Dünya genelinde olduğu kadar ülkemizde de isminden en çok söz ettiren teknolojik gelişmeler arasında yer alan nesnelerin interneti, konu başlıkları bakımından da en zengin sektörler arasında yer alıyor.

Dolayısıyla girişimcilerin ve yatırımcıların farklı bir açıdan yaklaşmasına imkan sunan bu sektör, son birkaç yıldır yerli girişimler için de etkili bir rol oynuyor.

Internet of Things örnekleri konusunda da zengin bir platform oluşturması beklenen fuar ile ilgili daha fazla detayıa, etkinliğin web sitesi üzerinden erişmek mümkün.

Söz konusu etkinlik katılımlarının ücretsiz olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Konferanslar kapsamında da şirketlerin bu konuya yaklaşımları ve sektörde başarı elde eden kişilerin ve kurumların bu süreçte meydana gelen hikayelerini dinlemek de mümkün olacak.

Akıllı ürünler fuarı olarak da isimlendirilen bu etkinlik, nesnelerin dijital yaşama geçişi noktasındaki birçok detayı da kapsamında bulunduruyor olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse Internet of Things yani Nesnelerin İnterneti teknolojisi ile ilgili daha fazla detay elde etmek istene okurlarımız , bir süre önce yayınladığımız “Nesnelerin İnterneti Etkisi Nasıl Olacak?” ve “Nesnelerin İnterneti İçin Uzmanlardan Gelecek Tahminleri!” makalelerine göz atabilirler.

Bu konuda yaşanacak olan yeni gelişmeleri, Haber Tekno olarak güncel bir şekilde Mobil Teknoloji Haberleri | Haber Tekno kapsamında aktarmaya devam ediyor olacağız.

1 yorum

  1. Iot line fair etkinliğini bilmem de iot teknolojisi kaç yıllık ürünleri yeni ürün gibi göstermekten başka birşey yapmıyor şu anda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here