iOS 8.4 ile Müzik Uygulaması Yenileniyor!

iOS 8.3 sürümünün betadan çıkıp resmi sürümünün kısa bir süre sonra yayınlanmasının ardından Apple, iOS 8.4 sürümünü beta olarak geliştiricilere sundu. iOS 8.4 kapsamında ise öne çıkan en büyük yenilik tamamen yenilenen müzik oynatıcısı konusunda oluyor.

Gerek iPad tarafında gerekse de iPhone tarafında iOS 8.4 ile müzik oynatıcısının tamamen yeni bir tasarım kazandığını görüyoruz. Kullanıcıların müzik koleksiyonlarından seçimlerini ve sanatçı tercihlerini çok daha pratik seçilebilen bir yapı kazandığını belirten Apple, ayrıca genel tasarım kökeni de iOS 8 in genel tasarım düzenine daha çok uyum saplayan şeffaflaştırılmış bir yapı elde etmiş.

iOS 8.4 ile Müzik Uygulaması Yenileniyor! - habertekno - habertekno.com - haber tekno teknoloji haberleri (1)2

Diğer yandan en dikkat çekici bir diğer entegrasyon ise iTunes Radio tarafında beliriyor. Zira artık müzik oynatıcısı içerisinde iTunes Radio ya erişmek daha pratik ve işlevsel bir yapı kazanmış. Bu yeni tasarım ve geliştirmeler ile iTunes Radio uygulamasının, Apple tarafından artık daha ön plana çıkartıldığı da dikkatlerden kaçmıyor.

Henüz yeni yayınlanan beta iOS 8.4, getirdiği diğer yeniliklerle beraber daha son kullanıcı için uzak görünüyor.

Yeni müzik uygulamasının iPad ve iPhone üzerinde ki görüntüleri:

 

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.