iOS 12 ile Birlikte 70 Yeni Emoji Kullanıma Sunuluyor!

iOS 12 ile Unicode 11.0 emoji paketi

Apple, Dünya Emoji Günü kapsamında, iOS 12 sürümü ile birlikte kullanıma sunacağı yeni emojileri tanıttı. Kısa bir süre sonra iPad, iPhone ve Mac kullanıcıları, yeni emojileri kullanmaya başlayacak.

Apple, iOS 12 ile Unicode 11.0 emoji paketini kullanıma sunuyor!

Yeni hayvanlar, sebzeler, meyveler, yüz ifadeleri ve çeşitli birçok farklı yeni emojiler kullanıma sunulacak. Apple tarafından aktarılan bilgilere göre toplamda 70 adet emoji bulunuyor.

iOS 12 ile Unicode 11.0 emoji paketi

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yeni Unicode emoji paketini ilk kullananlar, Apple ürünlerini tercih eden kullanıcılar olacak gibi görünüyor. Keza ilk duyuru da Apple’dan gelmiş oldu.

iOS 12 ile Unicode 11.0 emoji paketi

Ek olarak yeni yüz çekilleri, farklı kostümlü görseller, sonsuzluk işareti, nazar boncuğu, deney tüpü ve kanguru gibi detaylar da öne çıkıyor. Daha önce de belirtildiği gibi iPhone, iPad, iPad ve Mac modellerinde yeni örnekleri kullanmak mümkün olacak.

iOS 12 ile Unicode 11.0 emoji paketi

Şu an için Android tarafındaki kullanımlar adına Google’dan bir açıklama gelmiş değil. Hatırlatmak gerekirse daha önce iOS 12’nin ne zaman çıkacağı ve özelliklerinin ne olacağı konusunda da bir haber yayınlamıştık. Söz konusu bu haberimiz kapsamında detaylara da ulaşabileceğinizi hatırlatmış olalım.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here