iOS 11 Sürümü, iOS 10’u Geride Bıraktı!

iOS 11 kullanım oranlarında yaşanan artış sonrasında, bir önceki iOS 10 sürümünün kullanım oranı geride kalmış oldu. İşte detaylar!

ios 10 ve ios 11

Apple’ın geçtiğimiz ay kullanıma sunduğu yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 11, hızla destekli iPhone ve iPad modellerine yayılmaya devam ediyor. Daha önceki sürümlerde de olduğu gibi Apple kullanıcılarının yeni iOS 11 sürümüne geçiş süreci, hızla devam ediyor.

Şu an için elde edilen bilgilere göre ise iOS 11 kullanım oranı, iOS 10 kullanım oranını geride bırakmak üzere!

ios 11 kullanım oranları

iOS 11 kullanım oranı, yüzde 47 oranına ulaştı!

Kısa bir süre önce aktarılan bilgilere göre şu an için iOS 11 sürümüne geçiş yapan destekli cihaz sayısı, yüzde 47.32 seviyesine ulaşmış durumda. Bir önceki sürüm olan iOS 10 kullanım oranı ise yüzde 46.01 seviyesine gerilemiş oldu.

Elbette ki iOS 11’in yayılma sürecinin bu denli hızlı ilerlemesi hem Apple kullanıcılarının güncellemeler olan ilgisi hem de Apple’ın güncellemeyi aynı zaman diliminde global çaptaki tüm destekli cihazlara indirmeye sunması olarak ifade ediliyor. Öte taraftan yeni sürüm ile birlikte gelen yenilikler de destekli iPhone ve iPad modellerinin kullanıcılarının, geçiş sürecini hızlandırmış oluyor.

Elde edilen bu istatistik bilgileri, sadece temel iOS 11 detaylarını aktarıyor. Yani kısa bir süre önce yayınlanan iOS 11.0.3 güncellemesi ile ilgili net bir bilgi mevcut değil.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.