Haber Tekno Sosyal Medya

15 Az Bilinen iOS 11 Özelliği!

iOS 11

Teknoloji Haberleri

15 Az Bilinen iOS 11 Özelliği!

Apple’ın kullanıma sunduğu iOS 11 birçok yeni özellik getiriyor. İşte 15 yeni az bilinen iOS 11 özelliği ve tüm detayları!

Apple, yeni iOS 11 mobil işletim sistemi sürümü ile birçok özelliği de kullanıma sundu. Bu iOS 11 özellikleri arasında, az bilinen detaylar da yer alıyor. İşte birçok kullanıcının şimdiye kadar farkına varmamış olabileceği az bilinen 15 yeni iOS 11 özelliği!

Az bilinen iOS 11 özellikleri!

1-Yeniden tasarlanan kontrol merkezi ile birçok kolaylık sunulmaya başlıyor. Ancak AirDrop bölümü direkt olarak bu bölümde yer almıyor. AirDrop erişimi için kontrol merkezinde yer alan Wi-Fi ya da Bluetooth ikonuna 3D Touch olarak ya da uzun süre basılı tutarak detaylı bölüme geçilebilir ve bu bölümden AirDrop kontrolü sağlanabilir.

Az bilinen iOS 11 özellikleri

2-Yeni kontrol merkezi, iOS 11 ile beraber sunuluyor ve özelleştirme imkanı sağlanıyor. Ayarlar>Denetim Merkezi>Denetim Merkezini Özelleştir bölümünde kısayol ekleme ve çıkarma işlemi yapılabilir.

3-Güç tuşuna art arda 5 kez basıldığı zaman, bundan böyle Acil Durum moduna geçiş yapmak mümkün oluyor.

4-iPhone modellerinde sıkça kullanılan Kişisel Erişim Noktası özelliğine, Apple tarafından iOS 11’de bir kolaylık getiriliyor. Daha önceden belirlenen veya otomatik oluşturulan uzun ve karmaşık Kişisel Erişim Noktası şifresi, iOS 11 ile paylaşılabiliyor.

5-iOS 11 özelliği söz konusu olduğunda öne çıkan en önemli detaylar arasında, ekran videosu kaydetme özelliği yer alıyor. Kontrol merkezinde bu ekran kaydı butonunu kısayol olarak eklemek mümkün.

6-iOS 11 ile birlikte GIF desteği geliştiriliyor ve artık GIF dosyalarını fotoğraflara kaydetmek mümkün.

7-iOS 11 özellikleri arasında AirPods için özelleştirme bölümü de getiriliyor. Örneğin sol AirPods için çift tıklama için Siri aktivasyonu ayarlanabilirken, sağ AirPods çift tıklaması için bir sonraki şarkıya geçme özelliği eklenebiliyor.

8-Apple Maps yani Apple Haritalar hizmeti de iOS 11 özelliği kapsamında kendine yer buluyor. Artık alışveriş merkezlerinin ve havaalanlarının içleri de görüntülenebiliyor.

iOS 11 Özelliği

9-Araç kullanırken rahatsız etme modunun kullanımı da iOS 11 ile mümkün. Artık araç kullanırken rahatsız etme özelliği ile iPhone’ların bildirimleri sürüş sırasında otomatik olarak durdurulabiliyor. Elbette ki bu seçim, ayarlar bölümünden tercih edilebiliyor.

10-Ekran resmi kaydında da farklılaşmalar bulunuyor. Artık erkan resmi alındıktan hemen sonra üzerinde çeşitli düzenlemeler yapmak mümkün.

11-App Store için yeni iOS 11 özelliği, kullanılmayan uygulamaların otomatik olarak silinmesine imkan sağlıyor. Özellikle depolama alanı sorunu yaşayan kullanıcılar için bu iOS 11 özelliği, iyi bir seçenek haline gelebilir. Bu özelliği ayarlar bölümündeki App Store sekmesi içinden açmak gerekiyor.

12-Apple, yeni mobil işletim sistemi sürümü ile birlikte QR kod tarama özelliğini de kullanıma sunuyor.

iOS 11 Özelliği

13-Apple iOS 11 ile birlikte video ve fotoğraf formatlarında yenilikçi bir yaklaşım sergiliyor ve HEIF ve HEVC formatlarını kullanıma sunuyor. Bu formatlar çok daha iyi bir sıkıştırma ile daha az yer kaplayan fotoğraflar ve videolar anlamına geliyor.

14-iPad için özel olarak hazırlanan iOS 11 özelliği, klavye üzerinde birçok farklı karaktere erişilmesine ne imkan sağlıyor.

iOS 11 Özelliği

15-Not uygulaması da iOS 11 özellikleri arasında kendine yer ediyor. Artık iOS 11 Not uygulaması ile doküman taramak mümkün.

Tüm bunlardan farklı olarak başta yeni emoji paketi olmak üzere birçok farklı iyileştirme ve detay da iOS 11.1 güncellemesi ile kullanıma sunulmuş durumda.

Haberi Okumaya Devam Et
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji Haberleri

Üste çık