iOS 11 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 11 mobil işletim sistemi için geri sayım başladı. Peki, Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11 ne zaman çıkacak? Detaylar haberimizde!

iOS 11 Ne Zaman Çıkacak

iOS 11 için geri sayım başlamış oldu. Apple’ın bu yıl duyurucağı yeni iPhone, iPad ve iPod için hazırladığı yeni mobil işletim sürümü iOS 11 çıkış tarihi de gelen bilgilerle beraber gündemde yer almaya başladı.

iOS 11 özellikleri ile dikkat çekecek!

Apple’ın iOS ile mobil işletim sistemi tarafında sürdürdüğü rekabet, bu yıl iyiden iyiye kızışacak gibi görünüyor. En son gelen iPhone 8 haberleri ile birlikte ortaya çıkan özelliklerin bir çoğu, iOS mobil işletim sistemi temelli olacak. Nitekim iOS 11 kapsamında yer alacak bu özellikler ile diğer iPhone modellerinin kullanıcıları da birçok yeni özellik ile buluşmuş olacak.

iOS 11

iOS 11 çıkış tarihi ile ilgili bilgi vermek gerekirse Apple, bu yıl WWDC 2017Dünya Geliştiriciler Konferansı 2017‘yi, 5-9 haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek. WWDC 2017’nin ilk gününde yani 5 haziran tarihinde ise Apple, aralarında iOS 11’inde olduğu yeni yazılımlarını beta sürecine açmış olacak.

Şu an için gelen ilk bilgilere göre Apple, özellikle performans noktasında yeni iOS sürümü ile çok daha iyi bir noktaya çıkmayı hedefliyor. Pil kullanımına da yönelik atılacak adımların dile getirilmeye başlaması, yeni mobil işletim sistemi için meraklı bekleyişi artırmış oldu. Son güncelleme ile değişen dosya sisteminin daha da verimli hale getirilmiş ve hatalarından ayrılmış hali, söz konusu bu yeni sürüm ile kendini göstermiş olacak.

Elbette ki şu an için Apple tarafından doğrudan ortaya çıkartılan net bilgiler mevcut değil. Lakin belirtildiği gibi yeni sürümün esas odağı, performans olacak. Diğer yandan gelen bilgilere göre sürpriz özellikler, kullanıcıların beğenisini de kazanmayı başaracak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here