iOS 11 ile Yeni İkonlar Geliyor!

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 11 Beta 6 ile beraber, yeni ikonların geleceği ortaya çıktı. İşte iOS 11 ile yeni ikonlar!

iOS 11 ile Yeni İkonlar

Apple’ın WWDC 2017 geliştiriciler konferansında duyurduğu yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 11, gelişim sürecine devam ediyor. O günden bu yana beta programı kapsamında gelişim gösteren iOS işletim sisteminin 11’inci sürümü, bu süreçte yeni özellikler ve değişimler de kazanıyor. Son olarak da yayınlanan iOS 11 beta 6 ile birlikte, belirli Apple uygulama ikonlarında değişim olduğu dikkatlerden kaçmadı.

iOS 11 ile App Store, Haritalar ve Saat uygulamaları değişti!

Daha önce gelen bilgilerde, iOS 11 ile beraber yeni emoji paketinin kullanıma sunulacağı ile ilgili bilgiler ortaya çıkmıştı. Şimdi de yeni yayınlanan iOS 11 beta 6 ile beraber, birçok geliştirmeler ve yenilikler kendini gösterdi. Bu yenilikler arasındaki en çok dikkat çeken detay ise App Store, Maps (Haritalar) ve Saat uygulama ikonlarında yaşanan değişim oldu.

iOS 11 ile Yeni İkonlar

Özellikle App Store tarafındaki değişim, modern tasarım anlayışına uydurulmaya çalışılmış gibi duruyor. Daha önce kalem ve fırça ikonlarını barındıran App Store ikonu, bundan böyle sadece çubuk olarak nitelendirilebilecek “A” diziliminden meydana gelecek.

Öte yandan Apple Maps yani Haritalar uygulamasında da logo değişimi yapılmış. Önceki logo dikkate alındığında, daha sade bir tercih ile güncelleme yapılmış. Son olarak da Apple’ın Saat uygulamasında da bir ikon değişimi yapılmış. İlk etapta dikkat çekmese de siyah saat çerçevesinin, “bold” yani koyu bir yapıya dönüştürülerek, daha bariz bir çerçeve oluşturulmaya çalışılmış.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here