iOS 11.2.5 Güncelleme Sürümü Çıktı!

iOS 11.2.5 güncellemesi bir süre önce Apple tarafından resmi olarak yayınlandı. İşte yeni iOS 11.2.5 güncellemesi ile gelen özellikleri ve iOS 11.2.5 yükleme hakkında tüm detaylı bilgiler!

iOS 11.2.5 güncellemesi

iOS 11.2.5 güncellemesi Apple tarafından resmi olarak yayınlandı. Yeni iOS 11.2.5 yenilikleri arasında ise belli başlı konulardaki detaylar dikkatleri çekiyor.

iOS 11.2.5 yayınlandı!

iOS 11.2.5 beta sürecinin tamamlanması ile beraber yeni güncelleme Apple tarafından destekli olan iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için yayınlandı. Şu an için tüm dünyadaki modeller tarafından iOS 11.2.5 download yani indirme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Daha önceki iOS 11.2.2 güvenlik güncellemesi karşısında, söz konusu bu güncelleme daha çok yenilikler üzerinde durularak hazırlanmış gibi görünüyor.

ios 11.2.5

Yeni Apple güncellemesinin yayınlanması ile cevabını bulan “iOS 11.2.5 ne zaman?” sorusunun akabinde, hangi özelliklerin kendini gösterdiği konusu gündeme gelmiş oldu.

Öncelikle belirtmek gerekirse iOS 11.2.5 public beta sürecinde üzerinde durulan detaylar, final sürümde de kendini gösterdi ve herhangi bir eksiklik yapılmadı.

iOS 11.2.5 özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Geliştirilmiş Apple HomePod desteği
  • Genişletilmiş Siri haberler okuma özelliği
  • Performans iyileştirmeleri
  • Güvenlik geliştirmeleri

Aslında daha önce iOS 11 ile beraber, Siri haberler okuma özelliği kullanıma sunulmuştu. Ancak iOS 11.2.5 ile beraber artık kategori bazı okuma yapılabilecek. Örneğin Siri’ye yöneltilen teknoloji haberlerini oku komutu, Siri tarafından Podcast yayınları temel alınarak gerçekleştirilebilecek. Elbette ki şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avustralya için geçerli tutuluyor.

iOS 11.2.5 güncellemesi apple homepod
Apple HomePod

Bunların dışında Apple HomePod tarafında da destek getiriliyor. Öyle görünüyor ki Apple, bir sonraki iOS güncellemesi öncesinde HomePod için daha detaylı özellikleri kullanıcılarına sunmuş olacak.

Birçok iyileştirme ve ek özellikler, yeni sürüm ile birlikte destekli cihaz kullanıcılarına ulaştırılmaya başlanmış oldu. iOS 11’in başarısızlığı tartışılırken, güncellemeler ile sorunlar ve ek özellikler sunulmaya devam ediyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here